Odkazy

Senegal a Mezinárodní olympijský výbor IOC) se vzájemně dohodly odložit YOG Dakar 2022 na rok 2026.Návrh prezidenta Mackyho Salla uvítal předseda IOC Thomas Bach po podrobných diskusích na toto téma. Toto odložení splňuje požadavek odpovědnosti a obavy o efektivitu uložené současnými okolnostmi. Odložení programu Dakar 2022 umožňuje IOC, národním olympijským výborům (NOC) a mezinárodním federacím (IF) lépe plánovat jejich činnosti, které byly silně ovlivněny odložením olympijských her Tokio 2020, následným odložením hlavních mezinárodních sportovních akcí. IOC a Senegal chápou, že tato zpráva bude pro mnoho mladých sportovců zklamáním. 

Tato dohoda je výsledkem velkého rozsahu provozních výzev, kterým IOC čelí po odložení olympijských her v Tokiu 2020. IOC proto bude i nadále nabízet všem kontinentálním sdružením plný obsah vzdělávacích programů olympijských her mládeže. To umožní, aby cíle této velmi důležité složky YOG byly udržovány prostřednictvím mnoha akcí pořádaných od nynějška do roku 2026, zejména během kontinentálních her pro mládež.

Co to znamená pro nás? Na Dakar se chystaly ročníky narození 2005 – 2006. Nikdo z nich samozřejmě nestihne odložené Hry. V roce 2026 se na start postaví ročníky narození v letech 2009 – 2010.  Jedna generace nejmladších juniorů o olympijské hry mládeže přijde. Jen připomínám, že na minulých YOG v roce 2018 v Buenos Aires vybojoval František Polák bronzovou medaili.

 

Karel Prohl