Odkazy

 

 

Liga smíšených družstev v Oceánii

Úřadující prezidentka IWF Papandrea ocenila emailovou soutěž smíšených družstev v Oceánii. Do této nové soutěže se zapojilo 10 týmů, které jsou složeny ze sedmi žen a stejného počtu mužů. Soutěž je vyhodnocována na relativ, kdy se společná hmotnost družstva odečte od výkonů ve dvojboji. Soutěž je plánovaná na osm měsíců a v prvním kole této inovativní ligy pro smíšené týmy bylo dosaženo několika vynikajících výsledků. Do této emailové soutěže se zapojili národní federace z oblasti Pacifiku. Všech 10 týmů bude soutěžit proti sobě v různých kolech ligy – Papua Nová Guinea, Samoa, Fidži, Nauru, Nový Zéland, Austrálie, Šalamounovy ostrovy, Kiribati a dva konglomerátní týmy z jiných ostrovů. Vítězný tým obdrží 10 000 $. Soutěží se v olympijských hmotnostních kategoriích a vítěz každé HK obdrží 1 000 $.

 

Aktivní vzpěrači do vedení IWF

Vedení IWF zahajuje nominační proces do komise sportovců. Sportovci mají možnost se nominovat sami, mohou být nominováni kolegy sportovci nebo jejich národní federací. Kandidáti na funkci musí být v dobrém vztahu s členskou federací a musí obdržet potvrzení své federace. Sportovec musí mít v době podání žádosti minimálně 18 let. Je požadován čistý antidopingový záznam. Sportovec musí mít za sebou start za svoji národní federaci v minimálně jedné z následujících soutěží:

Olympijské hry 2012 – 2016.

Olympijské hry mládeže 2014 – 2018.

Mistrovství světa mládeže, juniorů nebo seniorů 2016 – 2019.

Kontinentální mistrovství nebo hry 2016 – 2018.

Pracovním jazykem IWF je angličtina a uchazeči musí mít konverzační schopnosti.

Nominační formulář zájemce získá na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 12. srpna 2020.

 

Thomas Bach bude opět kandidovat

Thomas Bach potvrdil svůj záměr kandidovat na druhé funkční období prezidenta Mezinárodního olympijského výboru (MOV). Jeho první volební období končí v příštím roce. Volby se budou konat v rámci 137. zasedání MOV, které se bude konat v jarních měsících 2021 pravděpodobně v Řecku.

 

 

Karel Prohl