Odkazy

 

V červenci v Bostonu byly v aukci sportovních memorabilií zařazeny velmi vzácné hodinky zn. Patek Philippe Calatrava s pláštěm z 18K Au. Hodinky byly vyrobeny pro nejmenovaného člena Mezinárodního olympijského výboru v roce 1994 pro zimní olympijské hry v Lillehammeru. Přestože firma Patek vyrábí své produkty bez reklamy na číselníku, zde udělala výjimku s tiskem olympijských kruhů. Hodinky byly vydraženy za 14 150 USD.  

 

Koncem srpna 2020 v aukci společnosti BONHAMS konané v Hongkongu byly nabízeny mimořádně vzácné hodinky společnosti SEIKO vyrobené pro olympijské hry v Tokiu, které se konaly v roce 1964. Dosažená cena překonala očekávání. Hodinky, které se v roce 1964 prodávaly za 330 USD, byly vydraženy za 17 821 USD.

 

V USA je hlavní sběratelskou disciplínou ve sportovních memorabiliích, sběr kartiček, které představují hráče sportovním fanouškům. Na líci je fotografie (nejlépe s vlastnoručním podpisem), na rubu základní informace o hráči. Nedávno se dražila kartička z úvodní sezony Jamese LeBrona z NBA. Podepsaná kartička ze sezony 2003 – 2004 byla vydražena za rekordních 1,8 milionů USD. Pikantní na transakci je, že se jedná o stále aktivního hráče NBA.   

 

Karel Prohl