Odkazy

Koronavirus nechodí po horách, ale po lidech… K nám se vetřel ještě před Vánocemi 2020 a zbavili jsme se jej až nyní. Ač mi to bylo velice líto, nebylo možné vydat přehledy dříve než teď. Při této příležitosti velmi děkuji mimořádně empatickému Jirkovi Goldmanovi, který mě, v komplikovaných předpisech karantény, notabene okolo svátků, zavezl na testy.

V první várce publikuji pořadí podle Sinclaira. S ohledem na pandemií poznamenaný rok a zrušením řady soutěží sice celkový počet aktivních vzpěraček a vzpěračů klesl, ale ne natolik, jako v řadě jiných sportů. Doufejme, že už letos opět dojde k renesanci a k čince se dostanou všichni, kdo mohli trénovat a mají chuť zápolit.

Tabulky tradičně najdete v podobě jednotlivých souborů anebo v kompletu. Ten je řazen takto: ženy všechny, ženy Masters s věkovým bonusem, ženy 21-23 let, st. juniorky 18-20 let, ml. juniorky 16-17 let, st. žačky 14-15 let, ml. žačky do 13 let. Následují muži všichni, muži Masters s věkovým bonusem, muži 21-23 let, st. junioři 18-20 let, ml. junioři 16-17 let, st. žáci 14-15 let, ml. žáci do 13 let. Pro dobrou orientaci připojuji i soubor s oddílovými zkratkami.

Předpokládám následné tabulky podle dvojboje, oddílů podle Sinclaira a kolekci věnovanou Masters. Z celkového počtu představovali takřka 22% soutěžících.

Velice děkuji všem, kteří posílali výsledky závodů, především těm, kteří je odeslali včas a kompletně. Těch je, naštěstí, většina. Prosím, kéž je co nejméně těch, kteří přesnosti a úplnosti nevěnují dostatečnou pozornost. Především se jedná o někdy nevyplněné ročníky narození či oddílovou příslušnost vzpěračů mimo soutěž.

Protože rozhodně nejsem neomylný, ač opravdu tuze usiluji o to, aby rankingy byly bezchybné, prosím o případné opravy, doplnění, zpřesnění.

Byť - nechtěně se zpožděním - přeji všem už jen šťastný, pokojný rok 2021, který už bude podstatně příznivější než ten uplynulý. Speciálně přeji všem, hodně, hodně, hodně zdraví!!

 

 

PhDr. Rudolf Drmola, editor databáze VSV ČSV