Odkazy

(*24.12.1947 Loket n/Ohří)

Zasloužilý mistr sportu, trenér 1. třídy. V reprezentaci ČSSR v letech 1966 – 1978. Překonal 100 Československých rekordů v kategoriích dorostu, juniorů a mužů. Soutěžil v HK do 56 kg, 60 kg v dresu Lokomotiva Cheb, Sklounion Teplice, Dukla Plzeň, Dukla Banská Bystrica, ŽD Bohumín

Mistr ČSSR: 1967, 1968, 1969, 1970, 1972, 1973, 1975, 1977, 1978, 1980, 1982
Mistrovství Evropy: 5. místo 1969, 6. místo 1970, 3. místo 1973, 3. místo 1974, 3. místo 1975, 3. místo 1976, 2. místo 1978
Mistrovství světa: 8. místo 1969, 5. místo 1973, 3. místo 1975, bez umístění 1976, 12. místo 1978
Olympijské hry: bez umístění 1976
Osobní rekordy: HK do 56 kg – trh 115,5 kg, nadhoz 143 kg, dvojboj 257,5 kg
HK do 60 kg – trh 118,0 kg, nadhoz 153 kg, dvojboj 270,0 kg

Medaile ve dvojboji:
Mistrovství Evropy: 1x 2. místo, 4x 3. místo
Mistrovství světa: 1x 3. místo

Medaile v jednotlivých disciplínách:
Mistrovství Evropy: 2x 1. místo - 1976 (Berlín) HK 56 kg trh 112,5 kg, 1978 (Havířov) HK do 56 kg nadhoz 142,5 kg , 3x 2. místo, 4x 3. místo
Mistrovství světa: 1x 2. místo, 2x 3. místo

Nejlepší vzpěrač ČSSR: 1970, 1973, 1974, 1975, 1978
Nejlepší sportovec ČSSR: 10. místo 1978

Mistrovství Evropy Masters: 1. místo 16x (1992 – 2009)
Mistrovství světa Masters: 1. místo 9x (1989 – 2008)
Světové hry Masters: 1. místo 3x (1989, 2002, 2009)
Překonal několik desítek rekordů ČR, Evropy a světa Masters Člen „HALL of FAME“ EWF + IWF Masters

Funkce v ČSV
Předseda RK ČSV, místopředseda ČSV: 1987 – dosud
Trenér oddílu ŽD Bohumín 1979 – 2000