Odkazy

Termín: 23.-29.4.2001, místo: Trenčín (SK)

Veronika Buroňová neměla potřebné štěstí. V HK do 69 kg by svým výkonem skončila na perfektním 6. místě. Jenže se v „B“ skupině HK 63 umístila na druhé pozici, a celkové 12. místo neodpovídá možnostem této sympatické závodnice. V trhu pouze základ, v nadhozu dva platné pokusy. V součtu platných pokusů se dostává do podprůměru. Škoda. Výkonem nezklamala, v jejich možnostech je však samozřejmě více.Veronika se dokáže zdravě naštvat a věřím, že se jí v podzimní části sezóny podaří výkonnostní skok v plné výši.

Lenka Orságová se do nominace „vešla“. Je naší velkou nadějí a vzhledem k pořadatelství ME v blízkém Trenčíně, dostala možnost projít ohněm. Tato investice se určitě v budoucnu vrátí i s úroky. Povinná nováčkovská daň byla ve formě čtyř neplatných pokusů odvedena. Zčásti nervozitou, zčásti nepovedeným rozcvičením. Společně s trenéry bude jistě na odstranění chyb intenzivně pracovat. Lenka startuje koncem června na MS juniorek v řecké Soluni. Tam bude mít možnost prokázat, že na tyto soutěže patří.

Radka Ševčíková se nedostala do skupiny „A“! Bohužel tak nemohla ovlivnit vývoj soutěže. Měla všechny pokusy platné. Pět kg za bronzovou medailí ve dvojboji! Zde došlo ze strany soutěžní komise EWF určitě k omylu. Radka si 5. místem zajistila start na MS, kde bychom jí start v „A“ skupině velice přáli. Být ve správném okamžiku na správném místě! To pro nás znamená start v této skupině.

Radka startovala po zranění. V prosinci si přetrhla šlachu na palci a dokonce spolu s trenérem uvažovali o vypuštění účasti na ME. Operace však dopadla dobře, určitý výpadek v tréninku bude v průběhu další přípravy snížen a můžeme pouze odhadovat její umístění na nejdůležitějším závodě letošního roku.

V ženském „supru“ startovala ambiciózní Jana Volfová. V přípravě vypadala velmi dobře. Bohužel je trh pro ni stále rizikovou disciplínou. Všechny pokusy neuvěřitelně lehké, leč, až na základ neplatné. V nadhozu byl její vstup mezi elitu přesvědčivější. Všechny pokusy platné a velmi lehce zvládnuté. Osmým místem si vybojovala účast na MS.

Orságová v PSKO Praha hostuje, ostatní děvčata jsou členky tohoto oddílu a střediska. Proč o tom píší? Olymp je dnes jediným oddílem v republice, který schopen zastřešit naši reprezentaci. Z mužské části jsou členy Wälzer a Sobotka. Hrubý a Mandát jsou na tabulkových místech Olympu. Reprezentační trenéři Vodrážka a Sobotka jsou zaměstnanci. Uvedené doplňují nejlepší junioři, o kterých, doufám, brzy uslyšíme.

Závěrem. Domnívám se, že máme rezervy hlavně v množství a intenzitě tréninkové práce. Pokud se naši závodníci mají pravidelně umisťovat do 8.-10. místa, budou muset počítat s nárůstem tréninkové práce minimálně o 25%!

Věřím, že se v určité fázi přípravy trénuje maximálně. Po skončení vrcholné soutěže však dochází k rozpadu tréninkového úsilí, který trvá mnohdy několik týdnů.

Členové reprezentace se pravděpodobně domnívají, že mají právo na dovolenou. Mají. Ale pak již řeči o reprezentaci zůstávají pouze řečmi. Kdo chce něčeho dosáhnout, musí svoje myšlení změnit a přípravu protáhnout na 52 týdnů v roce, navíc takový cyklus několikrát zopakovat.

Ujišťují celou reprezentaci, medailisté to jinak nedělají!

Výsledky závodu