Odkazy

Termín: 27.10.2018, místo: Slavoj Plzeň 1899, Holešov

 

ROTAVA UHÁJILA VÍTĚZSTVÍ

 

Plzeňský Slavoj přivítal 3. kolo III.ligy mužů skupiny A. Úvod soutěže byl věnován vzpomínce na trenéra a funkcionáře plzeňského Startu pana Zdeňka Zachardu, který nás před nedávnou dobou opustil do vzpěračského nebe.

Do Plzně se sjelo rovných devět týmů, ale hned v úvodu se musel řešit technický problém mezi ředitelem soutěže, rozhodčími a zástupci startujích klubů a to ohledně startu týmu Rotavy, kdy její dva závodníci startovali během průběhu ligové soutěže ve Švýcarsku na mezinárodním turnaji, ale jejich výsledek se započítával do dnešního klání. Vše mělo být na základě povolení s tímto postupem ze strany Českého svazu vzpírání. Jako největší problém se jevila skutečnost, že týmy nemohly takticky postupovat v boji o v té době ještě otevřený boj o celkové vítězství, což se všem jevilo jako precedent, který by se již neměl opakovat. Paradoxem je, že právě rotavští se na konec stali celkovými vítězi a mají tak právo vyzvat v kvalifikaci o II. ligu plzeňský Start. Závod přes tento rozpor následně začal přesně podle regulí.

Celou soutěž provázelo mnoho osobních rekordů a opět jsme mohli ve startovním poli vidět bývalé i současné úspěšné borce jako Vacuru, Podšera, Koláře, Veseckého, Rybáčka st., Polhoše, Králíka či Rybáka. Ve většině týmů se objevili i nové tváře a je potěšující fakt, že startovali i noví junioři. Velmi se líbilo technické provedení borců z brandýsského klubu.

Brandýs nad Labem má ještě jeden potěšitelný triumf a to neformální cenu Fair play, když jejich závodník Jiří Holub po ukončení soutěže zjitil, že mu byl omylem zapsán neplatný pokus jako platný, a tento fakt přiznal rozhodčím, kteří zápis ihned opravili. Všichni před ním smekáme.

 

Michal Šváb


V Plzni při III. lize ve sk. A celkově zvítězila těsně Rotava a utká se 24.11. v Plzni s posledním týmem II. ligy sk. A Startem Plzeň o postup do II. ligy. Na Moravě v Olomouci ve sk. B zvítězil FG Havířov a po dohodě s družstvem Kopřivnice (posledním týmem II. ligy sk. B) uspořádá kvalifikaci o postup do II. ligy Havířov 2.12.2018.

 

Daniel Kolář