U těchto tabulek, zase jinak a také užitečně než podle Sinclaira, vidíte, kde se nám relativně daří, i kde nás bota setsakramentsky tlačí.
Hodně bolavé je to zejména v nejmladších věkových kategoriích, jistou útěchu zde přináší pouze fakt, že v těchto věkových skupinách ještě leckdy i letos zůstanou chlapci či dívky vskutku talentovaní.
Především je nezbytné protřít si oči a nespokojovat se s tím, co stačí doma. Jak vidno, ve světových, ba i evropských vrcholných soutěžích to nestačí! Nejenže nejsme takřka s to probojovat se alespoň do první poloviny startujících, ale zhusta končíme vysloveně na chvostu pole a nejednou s velkými odstupy.
Proces promyšleného výběru do systematické péče nebude snadný, ale existují tu možnosti ke zlepšení. Nicméně, tento jediný krok ke kýženému progresu (byť důležitý) představuje jen část potřebných změn.
Je nejen potřeba, ale je nezbytné(!) optimalizovat trénink, regeneraci, stravování, psychiku(!!!) apod., a to nejen u vzpěraček a vzpěračů, ale i trenérů a dalších členů realizačních týmů.
Měřítka výsledků práce máme. Jsou jimi především výsledky na klíčových zápoleních i tabulky, mj. také oddílové. Nyní by také mělo jít o to, co z toho dokážeme vyvodit, pokud nám nejde o osobní úspěch a pohodlí, ale o náš sport, o české vzpírání.
Jako vždy prosím o případná upřesnění či opravy. A znovu, upřímně a rád, děkuji všem, kdo včas posílají perfektně zpracované protokoly. Nezapomínejte i na údaje o lidech startujících mimo soutěž.
Tabulky najdete jednak v jednotlivých souborech, jednak v kompletu, řazeném podle věku od rankingů abolutních, po pořadí těch nejmladších. Nejprve jsou takto zpracována pořadí žen a posléze, stejným způsobem i mužů. Připojuji i abecední seznam oddílových zkratek.
PhDr, Rudolf Drmola, editor databáze VSV ČSV