2.kolo ligy Masters 2023 - výsledky, komentář, fotogalerie

Termín: 15. 7. 2023, místo: Brno

Skončil 24. ročník ligy Masters. Zvítězilo polské družstvo Jurajskie Orly s výsledkem 30 bodů/2224,2882 Sb. před družstvem ze Slovenska MKVaSŠ Velký Meder 28/2004,5165 Sb. a TJ Holešovem 25/1889,3416 Sb. V tomto kole bylo pořadí na prvních třech místech Jurajskie Orly 1118,7882 Sb. před MKVaSŠ Vekým Mederem 1063,6053 Sb. a SKV Teplicemi 998,5016 Sb. V průběhu obou kol startovalo 15 družstev! Bohužel z nepovedeného zápisu nelze přečíst hmotnosti závodníků a u některých ani ročník narození. Z tohoto důvodů není možná identifikace národních rekordů, kterých bylo určitě více, než uvádí zápis. Snad později, pokud bude zápis dopracován, bude možné doplnit zatím neznámá fakta. Jak uvádí zápis, Jan Sekanina (SBO) vytvořil tři národní rekordy v M60/HK 89 kg v trhu 76 a 80 kg, ve dvojboji 176 kg.  Dva závodníci se dostali přes elitních 400 Sb. a dalších šestnáct přes 300 Sb. V hodnocení jednotlivců vítězí Tomasz Miklas (POL) 403,0146 Sb. přes Janem Zajanem (TEP) 400,0992 Sb. a Piotrem Krukowskim (POL) 386,5591 Sb. Rozhodčí tentokrát rozhodovali podle mezinárodních pravidel nepřizpůsobených našemu věku a zaslouží pochvalu. Veteráni dokáží odhadnout své možnosti a měli v Brně pouze 25 % neplatných pokusů. Soutěž byla připravena na vysoké úrovni a guláš byl jako obvykle výborný. Startující borci se dokázali poradit i s tropickým vedrem, který v sobotu ovládl Čechy a Moravu.

Karel Prohl; foto: Josef Vybíral a Karel Prohl