Český svaz vzpírání
 

MS mužů a žen

Antalya-Turecko, 4.-11.11.2001

České ženy předčily muže

Záliba mezinárodní vzpěračské federace pořádat boje o světové tituly na turisticky atraktivních místech vyústila letos v detektivku na pokračování. Nejprve se kdekdo těšil na nejbohatší ostrov světa, tichomořské Nauru - toto činorodé vzpěračské centrum ale na uspořádání MS nestačilo, a tak IWF rozhodla o přesunu do jiného, podstatně méně vzpěračsky známého pacifického ostrova Guam. Nakonec situaci zachránilo Turecko. S tím, že termín šampionátu byl odložen.

Další závažnou ránou byl odraz teroristického útoku na New York. Tato událost, podle některých zpráv, přiměla leckterou reprezentaci (kupř. Japonsko) k rozhodnutí necestovat do země, v níž by se její zástupci necítili zcela bezpeční.

Slabší, nikoli ale špatná úroveň

Ať už byly důvody jakékoliv, fakta hovoří jasně. Do Antalye, která vzpěračky a vzpěrače přivítala vlídným počasím a teplotou středomořské vody okolo 25° C se sjelo 153 mužů ze 47 států a pouze 114 žen ze 34 zemí. V této souvislosti zní poněkud nadneseně tvrzení trenéra ženské reprezentace M. Kozla uveřejněné deníkem Sport, že se na MS dostavila celá světová špička. S lítostí musím říci, že nikoliv, i když tento fakt nijak neumenšuje úspěch jeho svěřenkyň v českém dresu.

Tak kupř. mezi ženskými týmy chyběly závodnice vzpěračsky velice silných ženských reprezentací Indonésie, Thajska, Myanmaaru, či KLDR, a jen symbolicky byla zastoupena Jižní Korea!! Absentovaly i Japonky, Australanky, na mistrovství Asie nečekaně dobré Vietnamky atd. Z USA přiletěla jen Berubeová, která ráda poznává nové kraje, Číňanky poslaly velice nevyrovnanou squadru, Mexičanky nepředstavily olympijskou vítězku Jiménezovou, pořadatelé marně čekali na leckteré zvučné jméno…

Menší důsledky v tomto směru přinesly startovní listiny mužů. Také zde jsme nenašli Japonce, Američany, Indonésany, zástupce Nauru či odjinud z Tichomoří, šikovné borce z Malajsie, KLDR, Itálie, řady arabských států. Mnoho znamenitých borců chybělo ve výběrech Číny, Kuby, Jižní Koreje, Austrálie, Taipei, Íránu, Kataru atd.

Na úrovni soutěže se to, samozřejmě, projevilo! Byla slabší, než v letech 1999 či 2000, kdy se sjela ženská konkurence ze 49, resp. 47 zemí. Totéž platí i o mužském klání. Ostatně můžete porovnat, na MS 1999 do Atén přicestovaly mužské reprezentace 77 (!) zemí, na OH 2000 do Sydney 63 zemí. Také výkonnost, měřeno Sinclairem byla - v různých průmětech - horší zhruba o 2-12 bodů u žen a 4-17 bodů u mužů.

Přesto, nezjednodušujme stav a povězme si, že jistý menší zájem a útlum výkonnosti bývá charakteristický pro každý poolympijský rok, kdy některá esa končí, některá odpočívají a některá se teprve nadechují k pozdějším triumfům.

Nyní se podívejme na průběh soutěží v jednotlivých kategoriích.

To nejlepší hned na začátek

56: Turek Halil Mutlu je už, díky jedinečné sérii titulů, v pozici živé legendy. Přispívá k tomu i skutečnost, že k celkovému primátu přidává i světový rekord v některé z disciplin. Ten se mu podařil už ve 2. pokusu v trhu, po základu 132,5 kg. Poté šetřil síly, ale v nadhozu byl při ataku dalšího SR na 168,5 kg opakovaně neúspěšný. Číňany mrzel výpadek nezkušeného Wang Yingtonga v trhu na 120 kg.

62: Zdálo se, že Čínu vzápětí plně rehabilituje další novic Li Yinglong, který vyhrál s pětikilogramovým náskokem trh, v nadhozu však, přestože vše zvládl, skončil až šestý… Někdejší Bulhar, nyní Chorvat Nikola Pešalov se při trhu na 142,5 kg zranil a k nadhozu nenastoupil. Tím se uvolnila cesta ke zlatu pro Běloruse Henadziho Aliaščuka, kterého asi spíše znáte pod poruštěným jménem Gennadij Oleščuk.  Ten tak napravil zklamání z ME v Trenčíně, kde závod nedokončil.

Za pozornost rozhodně stojí skvělý dvojboj už 40letého Arména Jurika Sarkisjana, závodícího nyní v australských barvách. Mužem budoucnosti se zdá být Rus Vladislav Lukjanin, jehož kariéru zatím provází trvalý vzestup, pokud mu neuškodí časté starty už od žákovského věku.

69: Turek Reyhan Arabacioglu rozradostnil vítězstvím v trhu, jenže oněch 150 kg dělal i na ME 2001 v Trenčíně a pak vypadl. V nadhozu zůstal jen na základu, a tak se přes něj přehnali ostřílenější matadoři, Tzelilis a především Bulhar Galabin Boevski, který obhájil titul mistra světa. Úroveň kategorie byla dobrá, ještě 15. borec nasbíral 300 kg – výkon, který zatím českým vzpěračům připadá jako sen. Nedokončil mj. Maďar Farkas, který takto dopadá v každém lichém roce – to musí být radost pro trenéry…

77: Sedmička vedoucích borců po trhu se vtěsnala do rozdílu pouhých pěti kil. Po první disciplině vedoucí Bulhar Željazkov skončil nakonec až pátý; finiš se nejlépe vydařil také Bulharovi, hájícímu ale čest Kataru, činorodé země z oblasti Perského zálivu. Nader se po závěru na 202,5 kg dlouho chvěl, protože po něm šli ještě čtyři konkurenti dohromady sedmkrát na 205 kg, ale ani jeden z nich už neuspěl – taktika hraje ve vzpírání obrovskou roli!

85: I v této kategorii platilo: první vyhrání z kapsy vyhání. Premiant z trhu Chačatrjan byl nakonec poražen největším favoritem Gruzínem Georgi Asanidzem, který bojoval s činkou i nervozitou. Přitom, výchozí pozici měl výbornou, olympijský vítěz Dimas chyběl a Huster si v trhu obnovil zranění. Patrně k tomu přispěly i zbytečně četné starty v německé bundeslize, které, zdá se, poznamenaly i výkonnost dalšího z neúspěšných Gardeva. Íránce zarmoutil další z ambiciózních, Nassirinia, který si neporadil s 210 a posléze i 215 kg v nadhozu.

94: Potomci Peršanů si to však vzápětí vynahradili. Kourosh Bagheri pocuchal nervy trenérů, když až napotřetí opakovaným základem rovnou sebral všem zlato v trhu. V nadhozu byl opatrnější, stačilo mu jít vždy 2,5 kg nad nástupy evropského šampiona Nizami Pašajeva, který, kupodivu, nenalezl odvahu k pokusu na 225 kg v nadhozu, jímž by útočil na titul. Přílišnou smělostí naopak disponoval juniorský král Szymon Kolecki, v závěru atakoval i 237,5 kg. Nicméně, ztráta z trhu byla obrovská a docela logická – Polák je přezávoděný, nestačil zregenerovat síly.

105: Loňský juniorský král Vladimír Smorčkov se pomstil za kdejaký ústrk. Na jaře ještě neměl skvělou formu z MSJ v Praze, a tak přešel na ME v Trenčíně mezi supry s váhou 105,4 kg. Skončil tam v pro něj neobvyklé pozici, v hloubi pole. Ke všemu příkoří byl v Antalyi zařazen do béčka, ač výkonnostně patří mezi elitu.  Rozdurděný a nabuzený zvedl SR v trhu – 198 kg a v nadhozu mu odolalo pouze 230 kg. Celá světová špička na takový předpis nestačila… Olympijský vítěz Tavakoli zůstal jen na základu v trhu, v nadhozu neměl na 220, natož 225 kg, v Sydney stříbrný Bulhar Tsagaev vynechal po zranění v trhu třetí pokus a nadhozových 225 kg zafixoval až napotřetí, Katařan Assad absentoval.

Přesto měla soutěž vynikající úroveň! Deset borců se dostalo na alespoň  400 kg ve dvojboji, 17 přes 382,5 kg nebo ještě výš!! A to vypadl (na 185 kg v trhu) i opěvovaný Turek Alpak.

+105: Na olympiádě zápolilo 22 lidí, o rok později se jich na MS představil pouhý tucet. Mezi nimi se úplně ztratil náš někdejší juniorský šampión a světový rekordman Petr Sobotka… skončil předposlední. V trhu po základu 160 kg (ve 2. pokusu nedal 165 kg, které v posledním pokusu zvládl), prohrál souboj o 10. místo vyšší tělesnou vahou s Venezuelanem Morillem, celkově mu však na něho a alespoň 10. pozici chybělo 30 kg!!! V nadhozu zůstal úplně na chvostu, když podlehl (vyšší tělesnou vahou) i outsiderovi Chilanu Escalantemu. Také v této disciplině po úvodu 190 kg nestačil na zamýšlených 202,5 kg. Podle Sinclaira skončil 127. ze 135 lidí, kteří dokončili soutěž. Nejlíp asi vystihuje úroveň jeho vystoupení skutečnost, že i kdyby vážil o polovinu méně(!), neumístil by se lépe, než jako osmý… v kat. do 77 kg.

Bylo se však na co dívat. Nenastoupil sice favorizovaný olympijsky pozlacený Rezazadeh, zářil však asijský mistr, Katařan bulharského původu Jaber, jehož lehce rozladilo pouze nezafixovaných 263 kg v nadhozu. Rusy velice potěšil jejich někdejší zástupce na MSJ 1998 v Sofii Roman Mešerjakov, od té doby se zlepšil o 60 kg ve dvojboji! Bronz vybojoval jeho přeslavný krajan Čemerkin, za nímž se vydatně, hlavně v nadhozu polepšil Polák Najdek.  Absence rovněž se lepšících australských suprů využil Novozélanďan Avery a vzkázal jim, že by jim nejradši vypálil rybník v prestižním usilování o to, kdo první z nich na tomto kontinentě vstoupí do Klubu 400.

Nepochopitelná čínská nominace

48: Všechny medailistky (a také šestá v pořadí Ruska Uljanovová) na vrcholné soutěži debutovaly! O vítězství Číňanky nebylo pochyb, začínala závodit teprve tehdy, když soupeřky skončily. Marně se ale potýkala s 88 kg v trhu a dvakrát se 114 kg v nadhozu. To ještě netušila, že její krajanka Wang Mingjuan nasbírá na Národních hrách v Jianmenu ve dvojboji 210 kg, včetně 97,5 kg v trhu, zatímco mezinárodně známější Liu Xiuhua zvedne 115 kg v nadhozu. V Jianmenu se, v týdnu do 11.11., vůbec děly věci, ale není cílem tohoto komentáře důsledně připomínat, že všechny výsledky z tohoto zápolení suverénně předčily výkony světových šampiónek. Navzdory tomu, že bylo provedeno 209 krevních a 468 močových testů (s nálezem jednoho pozitivního případu), není však jasné, zda se číslo antidopinkových kontrol vztahuje k celému roku v Číně či jen k soutěžím v Jianmenu. Ty mužské, probíhající v týdnu od 18. 11. mají rovněž vysokou úroveň, avšak nižší, než výkony absolutní špičky na MS.

53: U medailí v nadhozu (tři první zafixovaly 115 kg) přišla ke slovu tělesná váha, pouhých osm dekagramů rozhodlo ve prospěch Venezuelanky Escobarové, celkově ale skončila třetí. Její zlato je ale první v historii venezuelských účastí na vzpěračských MS. Prestižní souboj Čína versus Taipei vyhrála ostrovní reprezentantka. Nominátory velmoci zřejmě hodně mrzí, že do Antalye neposlali kteroukoliv medailistku z Jianmenu, které tam nasbíraly 222,5, resp. 220 či 217,5 kg ve dvojboji. Smutní byli rovněž Slováci, stříbrná z ME Daneková dosáhla jen na osmou příčku.

58: Opakovaným zdárným vystoupením na 122,5 kg v nadhozu eliminovala půvabná Polka Alexandra Klejnowska ztrátu z trhu, protože se totéž Číňance Liu Bing nepodařilo. Jen pro zajímavost vítězka z Jianmenu Song Zhijiuan by Polku porazila o 35 kg!, díky dvojboji 250 (115+135), a co víc: v nadhozu její konkurentky uměly 140, resp. 137,5 kg. Ve světovém poli nepřehlédněte šikovnou Mongolku Bayarmaa a teprve 17letou Ukrajinku, rychle se lepšící Svitlanu Kochaněnkovou.

63: Závodila zde celá dvacítka mnohdy světově proslulých vzpěraček. Naše Veronika Buroňová ale potvrdila výtečnou formu z domácí ligy a tuze potěšila. Po čtyřech sezónách, v nichž sedmkrát (při váze 61,2-64,4 kg) skončila s dvojbojem 180-185 kg, překonala tento „mrtvý bod“ (kdo na vlastní kůži zažil, jak je to strašně těžké, ví o čem je řeč) a odrazila se podstatně výš! Po pěti platných pokusech (nepovedl se jen úvod na 80 kg v trhu) prošla soutěží bez zaváhání a umístila se vždy v první polovině startujících. V nadhozu a dvojboji dokonce jako devátá! Za pozornost stojí účelná taktika trenéra Miroslava Kozla, vyplynulo z ní momentální maximum. Pravda, na osmé místo v celkovém pořadí bylo třeba dát o 10 kg více, nicméně, Veronika zachytila prudce vzestupný trend v této hmotnosti. Přesvědčila se, že má na ještě lepší výkony, a to je slibné! Ostatně, mezi Evropankami byla šestá a patří k mladší části konkurence. Nezapomeňme i na její pěkný „sinclairovský osobák“ z velkých soutěží, 227,5 b., který ji vynesl na 64. místo mezi 114 rivalkami.

Také v této kategorii zvedly tři první stejně, tj. 125 kg. Nadhozové pořadí si ale ve dvojboji vyměnily. Obdiv si vysloužila i sympatická 40letá Britka Annett Campbellová, která porazila čtyři mladší protivnice. Jejích 177,5 (82,5+95) při hmotnosti 61,1 kg v tomto věku  zasluhuje potlesk.

69: Pro titul světové šampionky si letošní evropská mistryně Ruska Valentina Popova zaskočila o váhu výš. Prvenství ozdobila světovým rekordem v trhu i ve dvojboji, zatímco v nadhozu třetí pokus vynechala. Jednoznačně se stala nejlepší závodnicí MS vůbec! Nicméně, pár dnů nato postavily výsledky téže kategorie z Jianmenu její výkon do poněkud jiného světla. Za prvé: Na čínských národních hrách ji – podle Sinclaira – předčilo 19 účastnic(!), ve váze do 69 kg pak hned pět! Nejlepší z nich Liu Chunhong dělala 277,5 (122,5+155), tj. o 20 kg víc.

V Antalyi si v této kategorii skvěle vedlo mnoho dalších závodnic. Na umístění v první polovině pole bylo třeba 217,5 kg! A to ještě na „pouhých“ 105 kg v trhu vypadla Číňanka Yu Hong, které 125 kg v nadhozu stačilo jen na 6. místo v této disciplině. Z úrovně této hmotnosti vyplývá i otázka pro věštírnu delfskou. Mělo by smysl, aby sem přestoupila Veronika Buroňová?

75: Naše druhé želízko v ohni exmistryně Evropy Radka Ševčíková vstoupila do neobyčejně nabitého klání, do něhož vzpěračské velmoci Čína, Turecko, Řecko, Maďarsko postavily rovnou dvojice zástupkyň. V 18členném poli bylo možné označit snad jen dvě ženy za slabší, ostatní se pyšní výkonností značně nad dvojbojových 200 kg.

Leč, ani naše reprezentantka nezahájila s hlavou sklopenou! Na lize (obdobně jako Buroňová) si vedla znamenitě a úspěch kolegyně povzbuzoval. Ovšem jen  do té doby, než dva nezdařilé pokusy na 105 kg odsunuly naši naději na až 11. místo po trhu. Strategie velela umístění alespoň v první polovině, což představuje nezanedbatelný finanční rezultát, druhý záměr se povedl, aniž by v tomto směru uškodil marný atak 127,5 kg v nadhozu. Nahrála nám však nula Rusky Arefjevové a Maďarky Dankó, jakož i zranění exmistryně Evropy Finky Lundahlové.

Radka se nemá za co stydět. Dvojbojově vyrovnala třetí nejlepší výkon kariéry, podle Sinclaira získala 42. místo na MS; ambice ale byly určitě vyšší. Na první šestici končící na 237,5 kg nejspíš neměla, na Nigeřanku a Číňanku(!), jež zůstaly těsně před ní, však aktuální forma, při větší přízni štěstěny, stačit mohla.

Triumfovala (včetně pěti juniorských SR) teprve 18letá Maďarka Likereczová (o dva roky starší Attila Likerecz se loni, coby supr zastavil na 417,5 kg), podezřívaná loni z dopinku, letos ale bezproblémově vévodící jak ME, tak MS.

+75: Ruska Albina Chomičová prošla vítězně soutěží s jediným zaváháním – na 132,5 kg v trhu. Největší favoritka Polka Wróbelová stále pociťuje následky loňského přezávodění (obdobně jako její krajan Kolecki), v nadhozu stačila jen na bronz. Dvojbojový bronz urvala po výborném taktickém postupu Chen Hsiao-lien z Taipei, byť se umístila jako 4. v trhu a 5. v nadhozu. Soutěž nedokončila Novozélanďanka Bakerová, která si loni udělala osobák na OH (235 kg). Nejhorší z těch, co dokončily, Kanaďanka Dandenaultová nashromáždila osobák 222,5 kg ve dvojboji. Janu Volfovou by to však nemělo iritovat. Ani výsledky z Jianmenu: 1. Tang Gonghong 312,5 (137,5+175), 2. olympijská vítězka Ding Meiyuan 300 (137,5+162,5), 3. Liu Linging 292,5 (127,5+165), ještě i osmá závodnice uměla 262,5 kg.

V týmové klasifikaci, podle vzpěračského bodování, vyhráli muži Ruska před Turky a Bulhary, mezi ženami se přece jen nejvýše, navzdory výpadkům, dostaly Číňanky, následované Ruskami a domácími vzpěračkami. Česká dvojice žen obsadila 18. místo, Sobotka nám zajistil 33. pozici v obdobném pořadí mužů.

Rudolf Drmola


  1. Nejčtenější články
  2. Poslední články

Mistrovství Evropy Masters 2024

18.06.2024 Hits:210 Masters

Soutěž se koná v norském Haugesundu ve dnech 15. – 23. 6. 2024. Naše zastoupení je poměrně širo...

České vzpírání (7) - Tabulky 21. století - ženy

15.06.2024 Hits:196 Publikace

Tohle je nejrozsáhlejší bilance českého ženského vzpírání, jakou jsem kdy publikoval. Měla by se v&n...

Ohlédnutí za ME Masters 2024

24.06.2024 Hits:194 Masters

Termín: 15. – 23. 6. Haugesund Skončilo mistrovství Evropy Masters, které se konalo ve dnech 15. – ...

ME Masters 2024

21.06.2024 Hits:193 Masters

Na evropském šampionátu ve vzpírání Masters jsme opět medailově bodovali. Lenka Kejíková (VYS) v&nbs...

Kamil Kučera se kvalifikoval na Olympijské hry

19.06.2024 Hits:173 Informace

Na letošních Olympijských hrách v Paříži nebude chybět ani aktuálně nejsilnější český vzpěrač Kamil ...

České vzpírání (8) - Tabulky 21. století - muži

16.06.2024 Hits:172 Publikace

Konečně jsem se dostal k jasně nejrozsáhlejší bilanci, jakou jsem kdy, pro jedinou věkovou skup...

Další medaile na ME Masters

20.06.2024 Hits:170 Masters

Na mistrovství Evropy Masters zasáhli do bojů o medaile další naši borci. Kateřina Plačková vybojova...

Víte že (5) …

18.06.2024 Hits:168 Informace

Vzpírání nebylo zařazeno do programu OH v letech 1900 (Paříž), 1908 (Londýn), 1912 (Stockholm)...

ME juniorů a juniorek do 15 a 17 let 2024 - shrnutí

24.06.2024 Hits:156 EWF

Termín: 15. - 23. 6. 2024 Soluň

2. kolo ligy Masters 2024 - výsledky

30.06.2024 Hits:155 Masters

Skončil 25. ročník ligové soutěže Masters. Ve dvou kolech nastoupilo 21 tříčlenných družstev. Dokonč...

OH Paříž - Seznam potvrzených sportovců pro olympijské hry v Paříži 2024 je nyní k dispozici

23.06.2024 Hits:150 IWF

Seznam 122 vzpěračů soutěžících na olympijských hrách v Paříži 2024 byl dokončen a je nyní k dispozi...

ME juniorů do 15 a 17 let 2024

18.06.2024 Hits:134 EWF

Mistrovství Evropy žen a mužů do 15 a 17 let se letos koná v řecké Soluni ve dnech 15. – 26. 6...

2. kolo vysokoškolské ligy 2023 - 2024 - výsledky

15.06.2024 Hits:127 Ostatní

V sobotu 15.6. se konalo v prostorách Ultimate Fitness Olomouc 2. kolo vysokoškolské ligy ve vzpírán...

Velká cena Havířova mládeže - výsledky

07.07.2024 Hits:123 Klubové soutěže

V sobotu 6. 7. 2024 se konala v Havířově již tradiční mezinárodní Velká cena mládeže ve vzpírání. So...

Startovní listina k MS Masters 2024 v Rovaniemi

04.07.2024 Hits:108 Masters

International Masters Weightlifting Association vydal startovní listiny pro mistrovství světa katego...

Memoriál Ondreja Hekela 2024 - výsledky

20.06.2024 Hits:108 Ostatní

Termín: 14. - 15.6.2024, místo: Nové Mesto n/Váhom, Slovensko

Mistrovství světa W 20 + M 20

07.07.2024 Hits:104 IWF

IWF zveřejnila na svých webových stránkách předběžnou startovní listinu pro mistrovství světa junior...

SOKOL Gala

03.07.2024 Hits:101 Informace

Včera se v rámci XVII. všesokolského sletu uskutečnil galavečer s názvem Sokol Gala. Díky aktivitě S...

Mistrovství Evropy W17 v Soluni

20.06.2024 Hits:101 EWF

Na mistrovství Evropy juniorek do 17 let startovala včera v W17/49 kg dvě naše děvčata. Aneta C...

Tchurz v první polovině

22.06.2024 Hits:99 EWF

Evropský šampionát mládeže do 15 a 17 let v Soluni pokračoval dalšími kategoriemi. V našic...

Víte že (6) …

06.07.2024 Hits:95 Historie

Mezinárodní styk byl zpočátku individuální záležitostí jednotlivých závodníků a klubů účastí na silá...

Informace o místě pobytu sportovců předloženy minimálně tři (3) měsíce před jakoukoli akcí IWF

21.06.2024 Hits:82 Antidoping

V souladu s článkem 5.5.16 antidopingových pravidel IWF musí být informace o místě pobytu sportovců ...

Webové stránky Českého svazu vzpírání

10.07.2024 Hits:74 Informace

V termínu I. pololetí 2024 navštívilo web Českého svazu vzpírání 13 373 návštěvníků ze&nbs...

Víte že (7) …

14.07.2024 Hits:9 Historie

Nejmladší olympijští vítězové ve vzpírání jsou Long Qingquan (CHN), který zvítězil v HK do 56 k...

10. medzinárodný pohár veteránskych družstiev vo vzpieraní 2024

12.07.2024 Hits:51 Masters

Termín: 17.8.2024, místo: Veľký Meder, Slovensko

Webové stránky Českého svazu vzpírání

10.07.2024 Hits:74 Informace

V termínu I. pololetí 2024 navštívilo web Českého svazu vzpírání 13 373 návštěvníků ze&nbs...

Velká cena Havířova mládeže - výsledky

07.07.2024 Hits:123 Klubové soutěže

V sobotu 6. 7. 2024 se konala v Havířově již tradiční mezinárodní Velká cena mládeže ve vzpírání. So...

Mistrovství světa W 20 + M 20

07.07.2024 Hits:104 IWF

IWF zveřejnila na svých webových stránkách předběžnou startovní listinu pro mistrovství světa junior...

Víte že (6) …

06.07.2024 Hits:95 Historie

Mezinárodní styk byl zpočátku individuální záležitostí jednotlivých závodníků a klubů účastí na silá...

Startovní listina k MS Masters 2024 v Rovaniemi

04.07.2024 Hits:108 Masters

International Masters Weightlifting Association vydal startovní listiny pro mistrovství světa katego...

SOKOL Gala

03.07.2024 Hits:101 Informace

Včera se v rámci XVII. všesokolského sletu uskutečnil galavečer s názvem Sokol Gala. Díky aktivitě S...

2. kolo ligy Masters 2024 - výsledky

30.06.2024 Hits:155 Masters

Skončil 25. ročník ligové soutěže Masters. Ve dvou kolech nastoupilo 21 tříčlenných družstev. Dokonč...

Ohlédnutí za ME Masters 2024

24.06.2024 Hits:194 Masters

Termín: 15. – 23. 6. Haugesund Skončilo mistrovství Evropy Masters, které se konalo ve dnech 15. – ...

ME juniorů a juniorek do 15 a 17 let 2024 - shrnutí

24.06.2024 Hits:156 EWF

Termín: 15. - 23. 6. 2024 Soluň

OH Paříž - Seznam potvrzených sportovců pro olympijské hry v Paříži 2024 je nyní k dispozici

23.06.2024 Hits:150 IWF

Seznam 122 vzpěračů soutěžících na olympijských hrách v Paříži 2024 byl dokončen a je nyní k dispozi...

Tchurz v první polovině

22.06.2024 Hits:99 EWF

Evropský šampionát mládeže do 15 a 17 let v Soluni pokračoval dalšími kategoriemi. V našic...

ME Masters 2024

21.06.2024 Hits:193 Masters

Na evropském šampionátu ve vzpírání Masters jsme opět medailově bodovali. Lenka Kejíková (VYS) v&nbs...

Informace o místě pobytu sportovců předloženy minimálně tři (3) měsíce před jakoukoli akcí IWF

21.06.2024 Hits:82 Antidoping

V souladu s článkem 5.5.16 antidopingových pravidel IWF musí být informace o místě pobytu sportovců ...

Další medaile na ME Masters

20.06.2024 Hits:170 Masters

Na mistrovství Evropy Masters zasáhli do bojů o medaile další naši borci. Kateřina Plačková vybojova...

Mistrovství Evropy W17 v Soluni

20.06.2024 Hits:101 EWF

Na mistrovství Evropy juniorek do 17 let startovala včera v W17/49 kg dvě naše děvčata. Aneta C...

Memoriál Ondreja Hekela 2024 - výsledky

20.06.2024 Hits:108 Ostatní

Termín: 14. - 15.6.2024, místo: Nové Mesto n/Váhom, Slovensko

Kamil Kučera se kvalifikoval na Olympijské hry

19.06.2024 Hits:173 Informace

Na letošních Olympijských hrách v Paříži nebude chybět ani aktuálně nejsilnější český vzpěrač Kamil ...

Víte že (5) …

18.06.2024 Hits:168 Informace

Vzpírání nebylo zařazeno do programu OH v letech 1900 (Paříž), 1908 (Londýn), 1912 (Stockholm)...

ME juniorů do 15 a 17 let 2024

18.06.2024 Hits:134 EWF

Mistrovství Evropy žen a mužů do 15 a 17 let se letos koná v řecké Soluni ve dnech 15. – 26. 6...

Mistrovství Evropy Masters 2024

18.06.2024 Hits:210 Masters

Soutěž se koná v norském Haugesundu ve dnech 15. – 23. 6. 2024. Naše zastoupení je poměrně širo...

České vzpírání (8) - Tabulky 21. století - muži

16.06.2024 Hits:172 Publikace

Konečně jsem se dostal k jasně nejrozsáhlejší bilanci, jakou jsem kdy, pro jedinou věkovou skup...