Český svaz vzpírání
 

MS mužů a žen (Varšava 19. - 26. 11. 2002)

Výměna strážců pokladů

Komentář k loňské vrcholné soutěži vzpěračů přinášíme s vynuceným zpožděním. Žel, dnes už je raději nutné počkat, co přinesou dopingové kontroly. Čekali jsme na ně nejen u světového šampionátu, ale i Karibských her, které probíhaly jen o něco později, porovnání obou zápolení není bez zajímavosti. V tuto chvíli nejsou známy žádné případy dodatečných diskvalifikací za nedovolené užití zakázaných prostředků, doufejme, že to tak zůstane.

Mistrovství světa pořádané uprostřed olympijského cyklu má vždy velice významnou výpovědní hodnotu pro olympijské prognózy. Leckterý z uchazečů o pocty na OH 2004 v Aténách bude totiž podzim roku 2003 věnovat tvrdé přípravě či regeneraci. Dlouhodobá zkušenost ukazuje, že mezi předními účastníky loňského šampionátu můžeme oprávněně nacházet příští olympijské vítěze.

Do Varšavy se však sjelo poměrně málo soutěžících a hlavně zemí! Co se neprojevilo v kvantitě, to se ovšem – až na výjimky – projevilo v kvalitě! Výkonnostní rozdíly jsou v leckterých kategoriích stále větší, a ubývá těch, kteří přijeli pro zisk pozice ve druhé polovině či dokonce poslední třetině startovního pole.

Druhou příčinou relativně malého počtu účastníků byla absence některých zemí. Z různých důvodů chyběly kupř. silné mužské reprezentace Kuby (ta absentovala i na Karibských hrách, prý kvůli bojkotu), Kataru či vynikající ženské reprezentace Indonésie, Myanmaaru, Nigérie. Značným oslabením byla neúčast Moldavy, Indie, Nauru, Nigérie, Uzbekistánu, Vietnamu či Mongolska, leckteré z těchto států však představily výborné borce aspoň na kontinentálních šampionátech. K tomu přičtěme fakt, že do polské metropole nepřicestovaly ani reprezentace Venezuely, Dominikánské rep., El Salvadoru, Portorika, ty už také umějí, leckdy i mnohem víc, než my, ale pro jejich funkcionáře byl směrodatnější start na Karibských hrách. Z toho důvodu poslalo i Mexiko a Ekvádor do Varšavy symbolicky pouze jedinou závodnici.

Takže, nakonec soupeřilo 170 mužů z 37 zemí, a na medaili jich dosáhlo 18(!), cenné kovy mezi chlapy však nezískali kupř. Arméni či Maďaři! Také ženy přijely z 37 zemí, ale bylo jich pouze 115… Medaile se z dívčích zápolení stěhovaly do 11 států, a vysloveně oči pro pláč zůstaly mj. Maďarkám, jimž se v součtu dvojboje, trhu i nadhozu „podařilo“ dobýt osm(!!) bramborových medailí. To už je k vzteku či k pláči? Tři čtvrtá místa si připsala i velice nadějná vzpěračská země – Kolumbie, která by se mohla v Aténách postarat o podobné překvapení, jako v Sydney Íránci. Tuze tu totiž dbají i na přípravu juniorů! V tomto směru také, krom tradičně silných kolektivů udivují značnými vzestupy i mužská i ženská squadra Egypta. V tomto případě je však na co navazovat, borci této africké země už pamatují nejeden olympijský úspěch.

A jak probíhala klání v jednotlivých kategoriích? Nejpodstatnější vyčtete z výsledků. Co k nim dodat?

48: 17letá Číňanka Wang Mingjuan závodila sama se sebou. Do Varšavy nepřijela (s jedinou výjimkou) hned celá desítka závodnic, které byly ve světových tabulkách bezprostředně za ní! A ta jediná výjimka – Chen Hantung z Taipei po 4. místě v trhu vypadla na základu v nadhozu, který by nestačil na dvojbojový cenný kov. Stříbrem se blýskla Turkyně Taylanová, zasloužila si je za zlepšení o 15 kg. Bulhaři „vyhnali“ 31letou zkušenou Dragnevovou o váhu níž, a manévr jim vynesl bronz. Během nevídané „one woman show“ překonala vítězka Wang Mingjuan 12 světových rekordů žen a juniorek!!

53: 24letá Ri Song Hui z KLDR je nevšedním zjevením na vzpěračské scéně. Ač shodila o váhu níž, udržela si výkonnost z „58“ a zaslouženě excelovala. Vicemistryně Číňanka Li Xuejiu šla také o kategorii dolů, jenže se ztrátou 20 kg. Bronz Thajky Polsakové není tak velkým překvapením, má už velký kredit. Větší údiv vyvolal 15kilový progres Kolumbijky Mosquerové, pro niž nebylo ani 33 let žádnou brzdou vzestupu. V tomto směru ohromila i teprve 16letá Egypťanka Mansourová, zlepšení o 37,5 kg jí vyneslo 6. místo. Naproti tomu zklamaně odešla olympijská vítězka Američanka Nottová a loňská trojnásobná medailistka, mj. i světová šampionka v nadhozu Ekvádorka Escobarová. V této váze padly dva světové rekordy, oba právě v nadhozu. Nejprve Ri Song Hui zdolala 125,5 kg, poté Li Xuejiu 127,5 kg, a navíc i světový primát v této disciplině.

58: V sezóně výsledkově lepší Číňanky - akademická mistryně světa Sun Tsaiyan a asijská šampionka Zhou Yan - zůstaly doma. Čína vsadila na Song Zhijuan, a není divu. Tahle 22letá mladá žena nasbírala v prosinci 2001 v Jianmenu ohromující dvojboj 250 (115-135). Ve Varšavě dělala v každé disciplině o 10 kg míň, přesto jasně dominovala. Papírové předpoklady naplnila Thajka Kameaimová, na bronzový stupínek se vyhoupla značně nečekaně 19letá Řekyně Kastritsiová, ač před MS obsazovala až 23. místo ve světových tabulkách. Polepšila si však o 15 kg osobák. Přes 200 kg se dostalo 9 vzpěraček, poslední v této řadě byla druhá z olympijských vítězek, která ve Varšavě propadla – Mexičanka Jimenezová.

63: 21letá Číňanka Liu Xia se pyšní i titulem mistryně Asie 2002. Za rok posunula výkonnost o pěkných 15 kg. Její radost byla jen mírně zkalena skutečností, že nadhoz vyhrála (a navíc ve světovém rekordu 136 kg Řekyně Tsakiriová). Ta jako první v průběhu ženského MS ve Varšavě dokázala obhájit medaili z loňska!! Shodou okolnosti opět stříbrnou. Podmínkou k tomu byl progres 10 kg. Na sedmém místě experti nepřehlédli 30kilový nárůst osobního rekordu Alžířanky Lassouaniové; další africký skok.

69: V této kategorii nastoupily všechny největší favoritky a očekával se obrovský souboj. Z něho nečekaně po nezdarech v trhu na 110 a 2 x na 112,5 kg vypadla 17letá Číňanka Liu Chunhong prezentující se rok předtím v Jianmenu součtem 277,5 (122,5+155). Několik týdnů před Varšavou vyhrála i asijský šampionát za 262,5 (115,5-148,0). Zdálo se, že situace nahrává velezkušené 30leté Rusce Popovové. S tím se však nesmířila 23letá Thajka Pawina Thongsuková. V trhu zaostala jen o 2,5 kg, ale vážila míň než Ruska. V nadhozu se situace překvapivě rozuzlila. Popovová až napotřetí zvládla základ 142,5 kg, Číňanka začala na téže váze a zvedla i 147,5 kg. Thongsuková ale měla velký den, dovršila sérii šesti úspěšných pokusů, končila na 147,5 kg a vyhrála. Nezdařilý pokus Liu Chunhong na 150 kg zakončil báječný závod, po němž se Thajka radovala i z faktu, že se stala 100. mistryní světa v dějinách vzpírání žen. Pozornosti by nemělo uniknout 15kilové zlepšení 17leté Egypťanky Nahlové či 12,5kilový progres Argentinky Koppelové, potvrzující, že Argentina má po téměř půl století skvělého zástupce u činky. Kdopak si ještě vzpomene na jejího krajana H. Selvettiho, který na OH 1956 málem porazil legendárního Američana Paula Andersona?

75: Na MS v Antalyi brala v „69“ Popovová zlato, její krajanka Světlana Chabirovová stříbro. Ve Varšavě se přímému střetnutí vyhnuly, a druhá ze jmenovaných si mohla toto taktické rozhodnutí jen chválit. Favoritkou však byla 21letá Číňanka Sun Ruiping. Po 265 kg v Jianmenu potvrdila výkonnost s 255 kg na jaře v Dohá, pak excelovala s 270 kg na mistrovství Asie v Busanu. V Polsku se však nechala neochvějně postupující Ruskou zaskočit v trhu. Marně se snažila vše zvrátit závěrečným atakem 150 kg v nadhozu. Ruska Ljudmila Arefjevová bronzem napravila loňský výpadek v nadhozu…

Tomu se ale neubránila jediná česká zástupkyně Radka Ševčíková. Absolvovala značně náročnou sezónu, včetně dalekého cestování do Dohá či Salechardu, a neuspěla na základu v trhu (95 kg). Žel i v nadhozu (po zdárných 115 a 122,5 kg nedotáhla slibnou možnost dostat se na 5. místo – 127,5 kg bylo pro ni tentokrát příliš. Škoda, ve startovním poli chyběla řada známých rivalek (Chromová, Likereczová, Sahbazová, a několik papírově lepších Asiatek) byla tu zcela reálná šance na umístění v první polovině účastnic. Věřme tedy v lepší budoucnost.

+75: Asijská mistryně 23letá Číňanka Tan Gonghong zaznamenala v listopadu 2001 v Jianmenu největší zisk podle Sinclaira v dějinách ženského vzpírání za 312,5 (137,5+175). Nicméně ukázalo se, že premiantky z asijského šampionátu v Busanu měly příliš krátký čas na přípravu druhého vrcholu, asijská zástupkyně tedy horkotěžko brala bronz – a dobyla jej pouze nižší tělesnou váhou před Američankou Haworthovou, které nepomohlo ani to, že se dala na hubnutí, za sezónu shodila 8 kg, ovšem stále ještě má 138,7 kg. Radovali se domácí, konkrétně rovněž asi o 8,5 kg pohublá 116,95 kg váží Agata Wróbelová (jako překladatele z polštiny mne baví její poněkud paradoxní příjmení: wróbel=vrabec). Ta navázala na někdejší renomé - pokažené na nějaký čas příliš častým závoděním - triumfem na MS. Přitom, na zlato měla dlouho velkou čáku sotva 99kilová Ruska Chomičová. Po jasném vedení v trhu o 7,5 kg (a to ještě měla ze všech nejlepších nejnižší hmotnost!) ale 2 x ztroskotala na 155 kg a v nadhozu se přes ni přehnalo hned kvarteto protivnic. Byla tak nucena proměnit si pořadí na stupních vítězek z loňského MS – s Wróbelovou. I v této kategorii se vydatně zlepšily Ukrajinky, ty by se měly brzy i jako celek probít mezi nejúspěšnější ženské vzpěračské reprezentace.

Vrcholné zápolení demonstrovalo, jak tvrdý chleba se jí v ženském vzpírání. Jen pět závodnic (z 21 možných) se znovu postavilo na „bednu“ – porovnáváme-li výsledky s MS 2001. A podíváme-li se ještě o rok zpět - na OH 2000, podařilo se to pouze třem – Ri Song-hui, Popovové a Wróbelové…

Petr Sobotka v Klubu 400

56: Chyběl léta nepřemožitelný král této váhy Turek Halil Mutlu, jehož současný sportovní osud je zahalen tajemstvím, není prý vyloučeno, že se pokusí triumfovat i na OH 2004 v Aténách. Na jeho místo měl postoupit předchozí korunní princ Wang Shinjuan z Taipei, ale ten, obdobně jako na OH 2000 Sydney, získal jen bramborovou medaili. Jeho krajan Yang Shinyi hodlal oplatit porážku z mistrovství Asie Číňanovi Wu Meijinovi, jenže stejně jako v Busanu, s ním prohrál o 10 kg, A to ještě mohl být chlapík z Taipei rád, že základy v trhu i nadhozu zvládl aspoň napotřetí. Úroveň byla slabší. Na OH 2000 umělo 17 borců nejméně 250 kg, na MS 2001 – 9, ve Varšavě pouze 6.

62: V čele světových tabulek byli před šampionátem tři Číňané, příležitost dostal asijský mistr Le Maosheng. Ten však za výkonem z Busanu zaostal o 15 kg, a tak musel primát přepustit silákovi, jehož pár týdnů před tím porazil o 22,5 kg. Im Yong-su v rámci velkého dne KLDR (ve stejném datu triumfovala i Ri Song-hui) zlepšil osobní maximum o 15 kg a definitivně vyhladil výpadek z OH v Sydney. Mistr Evropy velezkušený Řek Sabanis nestačil na o 12,5 kg zlepšeného Bulhara Stefana Georgieva. Číňany žralo šest neúspěšných vystoupení Su Feixianga (v trhu 2 x na 140 a jednou na 145 kg, v nadhozu 3 x na 170 kg). Azerbajdžánské martýrium načal Elchan Sulejmanov ztroskotáním v nadhozu (tímtéž rozčaroval i na ME). Detailisté si povšimli, že posledního z těch, kteří dokončili, Chorvata Sušanje dělilo sice od Itala Cornetty, jenž skončil o stupínek před ním – 37,5 kg, nicméně Chorvat byl spokojen. Zlepšil se o 41 Sb. a předznamenal růst chorvatské kvality, na němž se podílí ve Varšavě absentující Nikola Pešalov.

69: O Bulharu Galabinu Boevském se říká, že je živou legendou. Ve Varšavě ale nebyl ve své kůži. Činku tam na hlavou udržel jen jednou, při opakovaném základu v trhu. Spolu s ním vypadli dva Íránci(!) i ambiciózní egyptský junior Sobhy. Vítězný Zhang Guozheng předvedl zatím nejvíc na mezinárodní scéně, druhý v pořadí, jeho krajan Chen Chufu však předvedl rok předtím v Jianmenu o 10 kg víc. Z vývoje událostí těžil Youssef Sbai, jemuž zlepšení o 12,5 kg vyneslo bronz a Tunisu po dopinkovém skandálu několika borců této země návrat reputace. Nepřehlédněme výkonnostní posun tureckého juniora Ferita Sena – 25 kg během jediného závodu! Představte si něco podobného v souvislosti s našimi borci.

77: Stříbrný ze sydneyské olympiády 24letý Bulhar Georgi Markov vystoupil na jaře 2001 v německé bundeslize s výkonností mezi 290-320 kg, a poměrně dlouho se zdálo, že zprůměrní. Letos už ale opět závodil ve velkém stylu. Na ME zdolal favorizovaného vicemistra světa 2001 Rusa Perepečonova, a ve Varšavě, byť jen s těsným náskokem tento zlatý úspěch zopakoval. Bronz z předchozího MS obhájil Íránec Barkhah, ale jen díky tomu, že byl, při rovnosti výkonu o 10 dkg lehčí než vítěz trhu Číňan Li Hongli. Leč, Íránci spolkli další hořkou pilulku po šesti marných pokusech Falahatynajada, a i triumf Bulharů poněkud zkalilo vyřazení druhdy zářivého Željazkova.

85: Při absenci tradičních rivalů Dimase a Hustera se zdála být cesta k vavřínům vydlážděna pro stávajícího šampióna Gruzína Asanidzeho. Zvláště, když ten vyhrál trh. Jenže, pak se událo něco nevídaného. Po trhu až osmý, ostřílený 29letý Zlatan Vasilev (známější však jako Vanev – Bulhaři užívají dvě jména) stále vynechával a nastoupil k základu o pět kilo vyššímu, než činila váha břemena, jež zvedli nejlepší z ostatních, a dokonce i o pět kilo vyššímu, než byl jeho dosavadní osobáček. Přechod do vyšší kategorie se však Bulharovi vydařil, nakonec se ze základu posunul o dalších 5 kg výš, a to stačilo i k celkovému prvenství. Byl o 1,45 kg lehčí než Asanidze. O senzaci se starali šikovný Bělorus Novikau (zlepšení o 15 kg), který lehčí tělesnou vahou dobyl bronz, na který mocně útočil i o 20kg polepšený Albánec Ilirjan Suli. Řekům, kteří v sezóně 2002 dost slevili z dlouholeté kvalit, vypadla perspektivní dvojice Markoulas, Psomiadis, Rusy hodně mrzelo vyřazení Jedijeva, s nulou skončil druhý Armén i Ázerbajdžánec aj.

94: Ázerbajdžánci si spravili náladu, 21letý Nizami Pašajev nejúspěšněji proplul vodami taktických nástrah soků, a dal takřka zapomenout i na nulu spolubojovníka Samadova. Na bednu se postavili i další zkušení - Milen Dobrev a Němec Oliver Caruso. Bulharovi k tomu stačilo dát jen o pět kilo víc, než na MS 2001, ač byl o váhu výš!! Poláky hryzalo, že nemohl nastoupit zraněný Kolecki, prezentující se nezřídka úrovní o 15-20 kg vyšší než Pašajev; Szymon ale doplatil na neúměrně časté závodění. Íráncům opět zbyly oči pro pláč, nedokončil čtvrtý z nich, exmistr světa Bagheri Kourosh. Lotyši si připsali třetí manko. Tečku za rozpačitým závoděním neočekávaně napsal Venezuelan Julio Luna. Ten (na Karibských hrách, dva dny po MS) také nazvedal 392,5, stejně jako Pašajev…

105: Od roku 1999 čekal na další zlato 27letý Ukrajinec Denis Gotfrid. Poté totiž na OH 2000 vypadl, a v roce 2001 nestartoval. Dokázal se ale vrátit na světový trůn, ve velice vyrovnaném závodě, v němž po stříbru sáhnul letos mimořádně úspěšný, stříbrný z OH 2000 Alan Zagaev. Na exmistra světa Rusa Smorčkova vybyl pouze bronz. Vysokou odolnost prokázal premiant z OH Íránec Tavakoli, oproti Busanu přidal 15 kg, stačilo to však jen na 5. místo. Stejně jako v roce 2001 zdolalo hranici 400 kg 10 borců, tj. o dva více, než v supertíze.

+105: Špatný začátek, dobrý konec mohli si říci potomci Peršanů. 24letý Hossein Rezazadeh, který si v roce 2001 odskočil pouze na mezinárodní turnaj v Brisbane se zaskvěl v plné parádě. O míře ambic napověděl už na M-Asie (440 kg), ve Varšavě si s činkou vždy poradil, po SR v nadhozu 263 kg, jímž vyrovnal i SR ve dvojboji, závěrečný pokus vynechal. Někdejší nadějný junior Bulhar Damjan Damjanov (známější pod příjmením Milčev) zlepšil naráz osobní rekord ve dvojboji o 25 kg – na 450 kg. Ukrajinský návrat mezi elitu stvrdil i Arťom Udachin, naopak hodně za očekáváním zůstal Rus Meščerjakov (se ztrátou 27,5 kg na osobák).

České příznivce potěšilo, že se konečně zdařilo mnohaleté úsilí Petra Sobotky! Třebaže byl kdysi světovým juniorským rekordmanem v trhu, tentokrát skončil až 11., nicméně se 180 kg, a nezlomil ho ani dvojí nezdar na 185 kg. Spíš řádně nabudil! V nadhozu začal na 212,5 kg, pak skočil rovnou na 220 kg a stal se příslušníkem pomyslného Klubu 400. Zkusil i 225 kg, jimiž atakoval sedmé místo v této disciplině. Za sebou nechal jak Slováka Kopku, tak Němce Franze, to jsou hodnotné „skalpy“. Druhého z našich zástupců Libora Wälzera vynesly na konec druhé třetiny startujících především nuly renomovaných – Čemerkina, Danieljana a Najdeka toužících aspoň po bronzu. Libor Wälzer zvládl zdárně jen tři pokusy, v nadhozu zůstal jen na základu. Popravdě řečeno, kdyby shazoval do původní nižší kategorie, obsadil by ještě nižší příčku… Kéž ale neumdlévá, není pro příští roky bez nadějí.

Pouze sedm medailistů z MS 2001 znovu sáhlo po cenných kovech ve dvojboji. Je to o něco víc než čtvrtina (z 24 možných). A jen pět medailistů z MS 2002 stálo na bedně i na OH 2000. I mezi muži je tedy patrná znatelná výměna strážců pokladů.

Dr. Rudolf Drmola


  1. Nejčtenější články
  2. Poslední články

1. kolo 2. ligy mužů a žen 2024 - výsledky

16.03.2024 Hits:432 ČSV

Muži: termín: 16. 3. 2024, místo: Meziboří, Holešov, ZlínŽeny: termín: A + C sk. - 17. 3. 2024, B - ...

1. kolo 3. ligy mužů 2023 - výsledky

23.03.2024 Hits:263 ČSV

Termín: 23. 3. 2024, místo: TJ Nová Role, UF Olomouc, TAK Hellas Brno

1. kolo ligy ml. a st. žáků 2024 - výsledky

06.04.2024 Hits:207 ČSV

Termín: 6. 4. 2024, místo: Rotava, Havířov, Nový Hrozenkov

MČR Masters 2024 - dodatek

02.04.2024 Hits:202 Masters

Termín: 27. - 28. 4. 2024, místo: TJ Sokol Vyšehrad

České vzpírání – tabulky 21. století (1) - Mladší žačky a žáci

01.04.2024 Hits:171 Publikace

Původně jsem se chystal vydat tento obrovský přehled zejména proto, abychom byli s to shrnout v...

Zemřel Mgr. Zdeněk Petrák

23.03.2024 Hits:156 Informace

(*1939 – †2024)

World Cup IWF

23.03.2024 Hits:142 IWF

Za osm dní začne největší vzpěračský podnik posledních let WORLD CUP IWF v Thajsku (Pukhet). Je...

České vzpírání – tabulky 21. století (2) - Starší žačky a žáci

02.04.2024 Hits:138 Publikace

Přiznám, mile mne překvapil váš zájem o tabulky mladších žáků… tak rychle přicházím s obdobnými...

Aktualizace kalendáře 2024

26.03.2024 Hits:138 Rozpisy soutěží

V příloze naleznete aktualizovaný kalendář. Došlo k posunu valné hromady ČSV z 11.5. na 8.5. (svátek...

2. kolo ligy juniorek a juniorů 2024 - dodatky

05.04.2024 Hits:131 Rozpisy soutěží

Junioři - termín: 13, 4. 2024, místo: Slavoj Plzeň 1899, SKB B. Havířov, TJ S. JS Zlín 5Juniorky - t...

Reprezentace v Nymburce

21.03.2024 Hits:130 Informace

Části reprezentačních kolektivů do 17, 20, 23, žen a mužů jsou pod vedením  vedoucího  rep...

Blíží se mistrovství Masters

29.03.2024 Hits:127 Masters

Ve dnech 27. – 28. 4. 2024 se bude konat 45. mistrovství České republiky veteránů (Masters). První š...

Mistrovství Evropy 2024 Norsko Haugesund

03.04.2024 Hits:126 Masters

Dne 15. – 23.6.2024 proběhne Mistrovství Evropy v Norském Haugesund. Celkem se tohoto šampionát...

Naši v zahraničí

21.03.2024 Hits:124 Ostatní

Dne 16. 3. 2024 se v Německu konalo další kolo I. Bundesligy. V dresu TB 03 RODING (732,8 ...

Rozpisy a dodatek 1. kola ligy ml. a st. žáků 2024

26.03.2024 Hits:121 Rozpisy soutěží

Termín: 6. 4. 2024, místo: Rotava, Havířov, Nový Hrozenkov

České vzpírání – tabulky 21. století (5) - Ženy a muži 21 - 23 letí

06.04.2024 Hits:120 Publikace

Tato věková kategorie se u nás netěší velkému zájmu, nemá dokonce ani jednorázové mistrovství ČR dru...

Grand Prix IWF Pukhet

01.04.2024 Hits:116 IWF

Blíží se World Cup IWF

21.03.2024 Hits:114 IWF

IWF zveřejnila redukovanou startovní listinu na WORLD CUP IWF, který proběhne v termínu 31. 3. ...

Startovní listiny k ME Masters 2024

08.04.2024 Hits:106 Masters

Ke startu na evropském šampionátu Masters se přihlásilo 379 mužů a 217 žen. Celkem 596 startujících...

Ze zasedání Výkonné rady IWF

30.03.2024 Hits:103 IWF

Mistrovství světa se v roce 2027 bude konat v Arménii a v roce 2028 Venezuele Po rozhodnutí výkonné...

2. kolo 1. ligy mužů a žen 2024 - dodatky

05.04.2024 Hits:98 Rozpisy soutěží

Termín: 20. - 21. 4. 2024, místo: Třinec / Ostrava

České vzpírání – tabulky 21. století (3) - Mladší juniorky a junioři

05.04.2024 Hits:94 Publikace

Souhrnné žákovské rankingy už jsou na světě, ještě před 2. kolem žákovské ligy družstev. Je ovšem tř...

2. kolo ligy juniorek 2024 - výsledky

14.04.2024 Hits:4 ČSV

Termín: 14. 4. 2024, místo: TJ S. JS Zlín 5

2. kolo ligy juniorů 2024 - výsledky

14.04.2024 Hits:35 ČSV

Termín: 13, 4. 2024, místo: Slavoj Plzeň 1899, SKB B. Havířov, TJ S. JS Zlín 5

Ohlédnutí za Grand Prix IWF

12.04.2024 Hits:54 IWF

Skončilo dlouhé kvalifikační období pro olympijské hry v Paříži. Vyznačovalo se počtem povinnýc...

Náš kamarád slaví

11.04.2024 Hits:72 Informace

PhDr. Rudolf Drmola je velký příznivec vzpírání, velice vzdělaný muž řady profesí a i přes letitý zd...

Grand Prix skončila

11.04.2024 Hits:73 IWF

M HK +109 kg Skončila poslední kvalifikační soutěž na OH  2024, které se budou konat za zhruba...

Li Wenwen znovu dominuje

10.04.2024 Hits:73 IWF

Startovní listiny k ME Masters 2024

08.04.2024 Hits:106 Masters

Ke startu na evropském šampionátu Masters se přihlásilo 379 mužů a 217 žen. Celkem 596 startujících...

1. kolo ligy ml. a st. žáků 2024 - výsledky

06.04.2024 Hits:207 ČSV

Termín: 6. 4. 2024, místo: Rotava, Havířov, Nový Hrozenkov

České vzpírání – tabulky 21. století (5) - Ženy a muži 21 - 23 letí

06.04.2024 Hits:120 Publikace

Tato věková kategorie se u nás netěší velkému zájmu, nemá dokonce ani jednorázové mistrovství ČR dru...

České vzpírání – tabulky 21. století (4) - Starší juniorky a junioři

06.04.2024 Hits:82 Publikace

Tohle už je čtvrtá bilance století a sledujete-li vývoj některých jednotlivců, snadno shledáte, jak ...

2. kolo 1. ligy mužů a žen 2024 - dodatky

05.04.2024 Hits:98 Rozpisy soutěží

Termín: 20. - 21. 4. 2024, místo: Třinec / Ostrava

2. kolo ligy juniorek a juniorů 2024 - dodatky

05.04.2024 Hits:131 Rozpisy soutěží

Junioři - termín: 13, 4. 2024, místo: Slavoj Plzeň 1899, SKB B. Havířov, TJ S. JS Zlín 5Juniorky - t...

České vzpírání – tabulky 21. století (3) - Mladší juniorky a junioři

05.04.2024 Hits:94 Publikace

Souhrnné žákovské rankingy už jsou na světě, ještě před 2. kolem žákovské ligy družstev. Je ovšem tř...

Stanislav Janál (*1935 – †2024)

04.04.2024 Hits:93 Informace

Dne 25. 3. 2024 zemřel Mistr sportu Stanislav Janál.

Nová Směrnice o poskytování příspěvků

04.04.2024 Hits:80 Směrnice

Dokončili jsme na VR novou směrnici o náhradách za cestovní výdaje.

Mistrovství Evropy 2024 Norsko Haugesund

03.04.2024 Hits:126 Masters

Dne 15. – 23.6.2024 proběhne Mistrovství Evropy v Norském Haugesund. Celkem se tohoto šampionát...

České vzpírání – tabulky 21. století (2) - Starší žačky a žáci

02.04.2024 Hits:138 Publikace

Přiznám, mile mne překvapil váš zájem o tabulky mladších žáků… tak rychle přicházím s obdobnými...

MČR Masters 2024 - dodatek

02.04.2024 Hits:202 Masters

Termín: 27. - 28. 4. 2024, místo: TJ Sokol Vyšehrad

České vzpírání – tabulky 21. století (1) - Mladší žačky a žáci

01.04.2024 Hits:171 Publikace

Původně jsem se chystal vydat tento obrovský přehled zejména proto, abychom byli s to shrnout v...