European Masters Games

Termín: 12.-15.09.2011, místo: Lignano Sabiadoro

První Evropské hry ve vzpírání se konali v termínu 12.-15.9.2011 v Cervignano del Friuli za účasti 152 mužů a 18 žen z 23 států. Při vyhlašování vítězů se nehrály hymny a nevztyčovaly vlajky. Prvně v historii veteránského vzpírání se na této úrovni udělovali medaile i za disciplíny. V počtu vybojovaných medailí zvítězili muži Itálie 67 (14+31+22), 2. Německo 37 (19+9+9), 3. Ukrajina 36 (28+5+3), 6. Česko 23 (13+5+5). V ženách obsadila Marie Orságová 5.-9. místo se 3 Au. Vypadlo 5 mužů (3%), mezi nim i také náš Petr Kutner, který si na základním pokuse v trhu vážně poranil rameno a ze soutěže odstoupil. Celkem startovalo našich 10 mužů a jedna žena. Zvítězili V.Popilka, J.Helebrant, K.Prohl, Z.Klusák a M.Orságová, která se umístila shodně s V.Popilkou v TOPu na 3. místě.

Soutěžilo se ve 20 sportech na 13 místech v oblasti FRIULI VENEZIA GIULIA. Prvně jsme zažili při akreditaci, že byla vyžadována pojistka závodníka a lékařské potvrzení o schopnosti startu ve zvoleném druhu sportu. Na poslední chvíli vyšlo nařízení o potvrzení příslušnosti k národnímu svazu vzpírání. Mnozí startující si po skončení své soutěže prodloužili svůj pobyt a zůstali v této turistické oblasti na dovolené. Z Moravy je do Lignana zhruba 850 km a nebyl problém cestu absolvovat autem.