Odkazy

 

Číst dál...

Na webové stránce IWF komise Masters byly zveřejněny listiny světových rekordů žen a mužů v hmotnostních kategoriích platných k 31. 12. 2018. Naše aktuální zastoupení čítá 17 záznamů. V mužích držíme světové rekordy v devíti případech, v ženách máme osm záznamů. Zatímco o mužské rekordy se dělí pět našich závodníků Luděk Bečvář (BOH), Jiří Šmolík (CHB), Karel Saitl (SKZ) a Karel Prohl (ZDB), držitelkou v ženské části je Marie Orságová (SNH). V listinách nejsou zaznamenány rekordní výkony z posledního světového šampionátu, který se konal v Barceloně ve dnech 17. – 25. 8. 2018.

Číst dál...

Vážení sportovní přátelé. Množí se dotazy jak přistupovat k registraci na Evropské hry MASTERS, které se tento rok konají v italském Turíně. Vzpěračská soutěž je plánována v termínu od 27.7. - 1.8. Nejsou však známé zatím bližší informace ohledně přesnějšího harmonogramu.

Číst dál...

Máme v evidenci 111 národních rekordů žen a 222 rekordů mužů. Dohromady 333 hezkých rekordů v kategorii Masters. V roce 2018 jsme překonali 46 rekordů žen a 30 rekordů mužů. Celkem 76 tj. 44% z celkového množství 171 překonaných rekordů napříč věkovými kategoriemi. S pětadvaceti rekordy je v čele Marie Orságová (SNH), 16x Jarmila Kaláčová (SZL), 9x Petra Klimparová (OST). V kategorii mužů je Karel Prohl (ZDB) držitel 20 rekordů, Jan Kukučka (SVY) 12, Miroslav Foltyn (ZDB) 10, Karel Saitl (SZL), Petr Kolář (BOH), Luděk Bečvář (BOH) a Anton Magdolen (OST) 9 rekordů atd.

Číst dál...

 

Číst dál...

Při tak velkém počtu startujících je pochopitelné, že dojde k určitému zpoždění v distribuci konečných výsledků. Denise OFFERMANN je všem zúčastněným zemím zaslala 28. 8. 2018 s poznámkou, že po zpracování budou následovat výsledky družstev a tabulky GRAND MASTERS. Celkové výsledky bylo možnéobjednat a zakoupit u pořadatele, tato možnost se týkala i fotografií a DVD věkových a hmotnostních skupin. Výsledky nelze z PC zkopírovat ani vytisknout, tomu říkám ochrana dat!

Číst dál...

 

Číst dál...

V sobotu 25. 8. 2018 v Barceloně skončilo úspěšné mistrovství světa Masters.

Číst dál...

Ve středu 22. 8. se konal v Barceloně kongres IWF Masters, kterému předsedala Denisa Offermann (CYP). Pozdravila přítomné jménem Billa Bartona (generálního sekretáře), který leží po nutné operaci v nemocnici a prvně v historii se mistrovství světa nemohl zúčastnit.

Číst dál...

Vzhledem k faktu, že naši vzpěrači ukončili svá vystoupení na šampionátu, je čas se také porozhlédnout po památkách Barcelony. Využili jsme nabídky místních cestovek a nechali se přemluvit k zakoupení okružní jízdy Barcelonou.

Číst dál...