Odkazy

Vedení IWF požádalo bývalého místopředsedu IWF Salvatore „Sama“ Coffu, aby přijal funkci oficiálního poradce IWF. Sam Coffa tuto nabídku přijal a očekává se, že bude formálně jmenován 31. 5. 2020 na zasedání Výkonné rady IWF. Z této funkce se bude zúčastňovat zasedání exekutivy IWF. Coffa zasedal v exekutivě IWF 25 let, své místo ztratil v roce 2017 poté, co podpořil Antonia Ursa v kandidatuře na prezidenta IWF. Ve čtvrtek 4. 6. 2020 kanadský právník Richard McLaren, který vede nezávislé vyšetřování korupčního skandálu, přednese exekutivě IWF závěrečnou zprávu vyšetřovací komise. Sam Coffa bude pomáhat radou ohledně zjištění McLarenovy zprávy a bude se spolupodílet na revizi stanov IWF. S jeho pomocí bude proveden přezkum pravidel, předpisů, správy IWF a v neposlední řadě řešení antidopingu. Bude se jednat o kompletní revizi struktury IWF včetně stanovení termínů kongresů IWF. Sam Coffa byl dvakrát starostou Hawthornu, dlouholetým prezidentem australského vzpírání, má 84 let a je jedním z těch, kteří souhlasí s teorií, že věk je jenom číslo.

Číst dál...

Mezinárodní olympijský výbor dne 29. 5. 2020 v Lausanne schválil revidovaný olympijský kvalifikační systém navržený IWF pro Tokio 2020. Zásadní změnou je jeho prodloužení do 30. 4. 2021. Všechny výsledky a hodnocení dosažená vzpěrači během kvalifikačních akcí pořádaných před ukončením kvalifikace zůstávají v platnosti beze změny jejich hodnoty. Po pozastavení kvalifikačních soutěží způsobených pandemií COVID-19 a následném odložení olympijských her umožní revidovaný kvalifikační systém další kvalifikační období, které bude probíhat v termínu 1. 10. 2020 – 30. 4. 2021. 

Číst dál...

Na stránkách ČSV bylo uvedeno, že školení cvičitel vzpírání pro rok 2020 neproběhne pro malý zájem. Situace se však změnila a v současné době máme dostatečný počet zájemců o toto školení. Informuji, že školení proběhne v termínu 3. - 5. 7. v Policejní škole v Holešově. Zahájení školení bude 3. 7. ve 14 hodin, ukončení školení spojené se závěrečnou zkouškou se uskuteční v neděli 5. 7. kolem 13. hodiny. V případě zhoršení situace s Covidem-19 bude stanoven náhradní podzimní termín.

Číst dál...

Dle vládního rozhodnutí dnem 11. 5. 2020 je umožněno zpřístupnění vnitřních sportovních zařízení s účastí do 100 lidí. To se týká také sportovních soutěží. Do povoleného počtu se započítávají sportovci, rozhodčí, trenéři a případně diváci. Ve většině vzpěračských oddílů a klubů se tímto termínem uvolnila karanténou přerušená systematická příprava.   

Číst dál...

Termín: 28.-30.8.2020, místo: Brno

Číst dál...

 

Číst dál...

 

Číst dál...

 

Číst dál...

Trénovat a soutěžit bude možné začít od pondělí 11. května. Podmínkou bude maximálním počet účastníků, který nepřekročí 100 osob ve venkovních i vnitřních sportovních prostorách. Pro vzpírání to znamená, že můžeme pokračovat bez omezení nejenom v tréninkovém procesu, ale také v soutěžích. Je pravděpodobné, že se budeme moci po tréninku i osprchovat. Nyní bude záležet na rychlosti jednání naší VR ČSV, jakou soutěží a v jakém termínu po nucené přestávce navážeme v soutěžním kalendáři. Otázkou zůstává, zda budou nahrazeny zatím ztracené soutěže družstev, o mistrovství ČR Masters již bylo rozhodnuto přeložením na 12. – 13. září. Takže, dejme se do toho!

Číst dál...

Výtečná zkušenost z opačné strany Země

Číst dál...