Odkazy

 

Číst dál...

(*27. 10. 1950 Plesná u Chebu – †27. 2. 2010 Plesná u Chebu)

V úterý 27. 10. by se Zasloužilý mistr sportu František Nedvěd dožil 70 let.

Číst dál...

Drtivá většina sportovců je na blíže neurčenou dobu mimo soutěž, mnozí ani nemají kde a jak se věnovat své specializaci. Zda a jak ukončíme sezónu, také zatím nevíme. Počítejme s tím, že některé šampionáty jednotlivců se konat nebudou, soutěže družstev nemusí být dokončeny a průběžné výsledky mohou být vyhlášeny za konečné. Nebylo by to po prvé. V krizových letech 1938 a 1948 jsme o některé soutěže také přišli. Nižší ligové soutěže jsou zatím mimo hru.

Číst dál...

Důsledky nouzových stavů vyhlášených v České republice z důvodu epidemie koronaviru C-19 mají a budou mít pro nás vážné následky. První zákaz provozu sportu ve vnitřních prostorách trval 3 měsíce. Začal 12. 3. 2020 a končil 12. 6. 2020. Druhý zákaz přišel 12. 10. 2020 s minimální dobou trváním tří týdnů s tím, pokud se zdravotní situace nezlepší, bude nouzový stav podle potřeby prodloužen. V důsledku prvních vládních nařízení byl přepracován soutěžní kalendář, tak abychom i ve zkráceném programu obsáhli všechny soutěže. V soutěžích družstev 1. – 2. – 3. ligy W+M jsme se po první karanténě spokojili jen se dvěma koly. Finálové části mládežnických soutěží se napasovali na národní šampionáty jednotlivců odpovídající věkové kategorii. První a druhé prvoligové kolo mužů a žen se konalo v rámci mistrovství ČR seniorů.

Číst dál...

V reakci na ostrou kritiku ze strany Mezinárodního olympijského výboru (MOV), národních vzpěračských svazů a samotných vzpěračů, Intarat Yodbangtoey (THA) odstoupil dva dny po svém zvolení z funkce prozatímního prezidenta. Během necelého týdne má IWF již třetího prozatímního prezidenta.

Číst dál...

Výkonná rada IWF na svém mimořádném (virtuálním) zasedání dne 13. 10. 2020, které svolal viceprezident IWF Nicu Vlad (ROU), odvolala z funkce prozatímní prezidentku IWF Ursulu Garza Papandreu (USA). Jejím nástupcem se stal 1. viceprezident Intarat Yodbangtoey (THA). Zároveň byl odvolán dočasný zástupce generálního ředitele IWF Phil Andrew (USA).

Číst dál...

Na základě nařízení vlády a epidemiologické situace se v říjnu neuskuteční žádné vzpěračské soutěže, současně se přesunuje i MČR do 23 let na neurčito, ostatní přesouvání či rušení soutěží bude řešeno operativně dle vývoje situace.

 

Zdraví

Dan Kolář

 

 

Číst dál...

 

Číst dál...

Na sobotní a nedělní MČR mužů a žen je vše připravené v prostorach OLYMP CS MV ve Stromovce. Bohužel bude akce bez diváků. Na našich stránkách www.vzpirani.cz můžete shlédnout přímý přenos. Česká televize bude dělat záznam ze soutěže.

Číst dál...