Odkazy

Máme za sebou tradičně již dvojité mistrovství Evropy nejmladších juniorských kategorií s účastí 418 závodnic a závodníků. Naše reprezentace čítala tři juniorky a šest juniorů. Patnáctiletí svůj světový šampionát ještě nemají. A protože se evropské rekordy mohou překonávat pouze v soutěžích IWE a EWF, padlo jich zde v této takové množství. Mezi evropské rekordmany se zapsali také dva naši reprezentanti Alexandr Džobák v HK do 49 kg/M15 v nadhozu výkonem 100 kg a Dominik Oračko v HK +102 kg/M17 ve dvojboji 352 kg. Naši závodníci se neztratili. Překonali celkem 22 národních rekordů – 7x Jan Kolář, 6x Dominik Oračko, 5x Matěj Moskál, 2x Alexandr Džobák, 1x Karolína Kozlová, 1x Marek Polhoš (bez záruky). Do naší historie se zapíše dalších pět mládežnických medailí (0+2+3), které patří Dominiku Oračkovi, Matějovi Moskálovi a Alexandru Džobákovi. Z našeho pohledu se šampionát vydařil a těšíme se na hezké Vánoce. Do funkce rozhodčí byla Českým svazem nominována a EWF vybrána Mgr. Petra Klimparová. V posledních letech nás na tomto úseku reprezentoval jen předseda ČSV Mgr. Petr Krol, který působil ve funkci rozhodčího na OH 2016 a na světových šampionátech zasedá v JURY. V příštím roce je pořadatelem mistrovství Evropy těchto věkových kategorií Ventspils (LAT), termín 19. – 29. 8. 2020. Naši úspěšnou reprezentaci vedli trenéři Emil Brzóska, Pavel Khek a Slávek Rychnavský. Gratulujeme!

Číst dál...

Skončilo mistrovství Evropy juniorů a juniorek do 15 a 17 let. V následujících dnech se v ohlédnutí za soutěží k průběhu šampionátu určitě vrátíme. V rychlosti si zopakujme, že Alexandr Džobák v HK 49 kg/M15 a Matěj Moskál v HK 55 kg/M17 vybojovali bronzové medaile v nadhozu a Dominik Oračko má z dnešního klání tři medaile.

Číst dál...

Číst dál...

Číst dál...

Číst dál...

Vojtěch Krejčík startoval v HK do 67 kg/M15. V soutěži měl čtyři platné pokusy, projevil se jako velký bojovník. V trhu základní pokus na 99 kg byly mírně vpředu, další pokus na 103 kg přesný, oba pokusy platné a 106 kg ve třetím zůstal nevytažený vpředu. V nadhozu 121 a 124 kg platné, 126 kg velmi těžké ve vstávání, přesto činku vyrazil, bohužel rozhodčí posoudili výkon 3: 0 neplatný pro „brnknutí“ v loktech. V konečném pořadí za výkon 227 (103, 124) obsadil 8. místo, v trhu je šestý a v nadhozu devátý ze 14 startujících. Zvítězil Dimitrii Shmarin (RUS) 260 (119, 141).

Číst dál...

Číst dál...

Číst dál...

Start našich reprezentantů na mistrovství Evropy juniorů a juniorek do 15 – 17 let. V Izraeli je + 1 hodina, to znamená, pokud bude na Youtube vysílán přenos odečtěte od startovního času 1 hodinu.

Číst dál...

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 zasedala v Lausanne Exekutiva IWF. Na programu bylo hodnocení uplynulé sezony, výhled do olympijského roku a hlavním bodem bylo potvrzení tvrdého kurzu antidopingového programu IWF. Zasedání se zúčastnili hosté David Luckes, zástupce ředitele sportovní ředitele IOC, Francois Carrard, právní poradce IWF, Dr. Richard Young, předseda komise pro čistý sport a předseda antidopingové komise IWF Dr. Patrik Schamasch.