Odkazy

 

Číst dál...

Organizace nezávislých členských federací (IMFSP) vydala rozhodnutí týkajících se pozitivních dopingových případů vzpěračských federací Thajska a Malajsie.

Číst dál...

Světový antidopingový kodex platný od 1. ledna 2020

Číst dál...

V návaznosti na novelu zákona č. 115/2001 Sb., o podpoře sportu, ve které se s účinností od 1. 1. 2020 Antidopingový výbor ČR stal příspěvkovou organizací Národní sportovní agentury, si Vás dovolujeme za účelem plnění závazků plynoucích z Mezinárodní úmluvy proti dopingu ve sportu informovat o aktuálních kontaktech ADV ČR, které rovněž najdete také na www.antidoping.cz.

Číst dál...

 

Číst dál...

Celkem sedmnáct států ztratilo celkem 76 možných míst pro olympijské kvóty. Tento součet se ještě zvýší o Thajsko, které se dobrovolně stáhlo z kvalifikace, když osm reprezentantů z národního týmu na loňském mistrovství světa bylo testovaných pozitivně.

Číst dál...

Mezinárodní federace vzpírání (IWF) napsala každému ze svých 193 členských federací přísné varování, opakování dopingových problémů z minulosti by mohlo mít pro tento sport „neodvolatelné“ důsledky.

Číst dál...

Webové stránky IWF uvádějí další čtyři pozitivní výsledky dopingových testů odebraných při mistrovství světa v Ašchabadu, které se konalo ve dnech 1. – 10. 11. 2018. Vesměs se jedná o reprezentantky Thajska. Thunya SUKCHAROEN zvítězila v HK do 45 kg, Srisurat SUKANYA zvítězila v HK do 55 kg, Sopita TANASAN skončila na 4. místě v HK do 49 kg, Chitchanok PULSABSAKUL obsadila 5. místo v HK přes 87 kg. Thajsko je letošním pořadatelem mistrovství světa žen a mužů, které se bude konat ve dnech 18. – 27. 9. 2019 v turistickém středisku PATTAYA.

Číst dál...

 

Číst dál...

Pokračující reanalýzy odebraných vzorků z olympijských her v Londýně (2012) odhalily doping u dalších pěti vzpěračů. Hříšníci? Oleksiy TOROKHTIY (UKR), olympijský vítěz v HK do 105 kg, Valentin HRISTOV (AZE), bronzový v HK do 56 kg, 4. HK 105 kg Ruslan NARUDINOV(UZB), 7. HK 85 kg Mikolai NOVIKAU (BLR), W HK 69 kg Meline DALUZYAN (ARM) – soutěž nedokončila. V případě Narudinova bude zajímavé sledovat další vývoj této kauzy. Rok po olympiádě zvítězil na mistrovství světa a na olympijských hrách v Riu de Janieru (2016) zvítězil v HK do 105 kg výkonem 431 (194, 237).

Číst dál...