Odkazy

Vážení sportovní přátelé, na zoomu se můžete přihlásit a proškolit v oblasti boje proti dopingu.

Číst dál...

Mimořádná schůze Albánské vzpěračské federace (AWF) suspendovala jednoho z nejlepších vzpěračů v zemi na doživotí poté, co byl na národním šampionátu pozitivně testován na kokain.Pozitivní kokain byl druhým dopingovým prohřeškem pro 23letého Arberi Cerciziho, který získal medaile na evropské úrovni juniorů a do 23 let. Obsadil 3. místo v HK do 73 kg v roce 2019 za výkon 295 (136, 159) v Bukurešti. Jeho trenér má zákaz činnosti na pět let a AWF, která byla v posledních letech sužována dopingovými problémy, varovala všechny ostatní vzpěrače, že od nynějška každý, kdo bude mít pozitivní test, bude distancován doživotně. V roce 2014 byl suspendován na dva roky poté, co byl pozitivně testován na testosteron. Staronový předseda AWF Elez Gjoza požádal albánskou národní antidopingovou agenturu OKAD, aby na národním šampionátu v Durres otestovala každého závodníka. Po dopingových problémech v průběhu posledních let, mohou Albánci bojovat maximálně o dvě místa pro ženy a stejný počet míst pro muže.

Číst dál...

Po dvou letech se konečně uzavřel dopingový případ  Rustama Djangabaeva z Uzbekistánu, který obsadil na mistrovství světa v roce 2018 v Ašchabadu ve váze +109 kg 3. místo. Kamil Kučera se tímto posunul v trhu na patnácté, v nadhozu na sedmé a ve dvojboji na desáté místo. Připomeňme si výkony Kamila 410 (178, 232). Na bronzové pozici jej nahradil Fernando Reis (BRA).Získal tím z MS první vzpěračskou medaili pro Brazílii v historii. Rustam Djangabaev je diskvalifikován na čtyři roky.

Číst dál...

 

Číst dál...

Nový světový antidopingový kodex a seznam zakázaných látek WADA 2021 a jeho souhrn dokumentů o úpravách jsou nyní k dispozici v sekci Downloads / Anti-Doping section. Seznam zakázaných látek, který je každoročně zveřejňován, určuje, jaké látky a metody jsou zakázány v soutěži i mimo soutěž a které látky jsou zakázány v konkrétních sportech. Světový antidopingový kodex je stěžejním dokumentem, který harmonizuje antidopingové politiky, pravidla a předpisy ve sportovních organizacích a mezi veřejnými orgány po celém světě. Všechny tyto nové dokumenty vstupují v platnost 1. ledna 2021.

Číst dál...

 

Číst dál...

Organizace nezávislých členských federací (IMFSP) vydala rozhodnutí týkajících se pozitivních dopingových případů vzpěračských federací Thajska a Malajsie.

Číst dál...

Světový antidopingový kodex platný od 1. ledna 2020

Číst dál...

V návaznosti na novelu zákona č. 115/2001 Sb., o podpoře sportu, ve které se s účinností od 1. 1. 2020 Antidopingový výbor ČR stal příspěvkovou organizací Národní sportovní agentury, si Vás dovolujeme za účelem plnění závazků plynoucích z Mezinárodní úmluvy proti dopingu ve sportu informovat o aktuálních kontaktech ADV ČR, které rovněž najdete také na www.antidoping.cz.

Číst dál...

 

Číst dál...