Odkazy

Termín: 12.3.2005, místo: Bohumín

Rozhodčí: pp Hlaváčová, Klimparová, Lepíková, Faja, Kubík, Cichý, Prohl

Novinky: PSKO Praha ukončila své působení v lize žen. Vznikla nová soutěž pod názvem liga juniorek. V kategorii žen podle mezinárodních pravidel mohou startovat pouze děvčata od 16 let. Trenér Sokola Bohdaneč vyžil této možnosti a obě přihlášená družstva startují v této soutěži. Doufám, že elán vydrží všem do finále. Bohdančí se přehnala chřipková epidemie, děvčata obětavě nastoupila, ale na výkonnosti byla nemoc znát.

Lenka Orságová se vrátila (na hostování) do svého mateřského oddílu a Hrozenkov toho dokázal maximálně využít. Lenka dosáhla vynikajícího výkonu a překonala šest národních rekordů vysoké sportovní úrovně. Na mistrovství Evropy má dobře vyšlápnuto. Škoda nezdařeného výrazu na 117,5 kg, přemístění a vstávání je na víc. Jen výjimečně se setká matka s dcerou v jednom družstvu. V Hrozenkově spolu mohou vyhrát ligovou soutěž. Majka patří ve své kategorii mezi nejlepší na světě a své umění dokáže uplatnit i v soutěži družstev. Gábi Vráblová se k čince vrátila v minulém roce a zatím si vede velmi dobře. Trenér František Orság.

Děvčata z Ostravy mají obtížnou úlohu nahradit v jiném stavu chodící Radku Ševčíkovou, Petru Klimparovou a Janu Volfovou. Veronika Buroňová ze zdravotních důvodů uvažuje o ukončení závodní kariéry a do 1. kola nenastoupila. Nejlepšího výkonu dosáhla ing. Renáta Horáková (informační technika), před Majkou Nováčkovou. Zlepšení jsme zaznamenali u L.Lozové i M.Minaříkové. Trenér Miroslav Kozel.

Raritou soutěže je družstvo Sokola Zlín, složené pouze z legionářek. M.Pechočová (Havířov) J.Štolfová a I.Kalousková (Šumperk) obsadily v dobrém výkonu bronzovou příčku. Trenéři Jaroslav Janeba a ing. Miloslav Glíž.

Zatím na posledním 5. místě skončily domácí děvčata. A.Šromová po chřipkovém výpadku, L.Zabrzecká dokáže na blížící se soutěž reagovat již dva týdny před startem a logicky jí chybí trénink, P.Müllerová jde pomalu nahoru a Nikola Josefiová se chytla. Zatím to na výkonu není moc vidět, ale pokud jí vydrží elán, dostane se rychle mezi naší špičku. Trenér Mgr. Jaroslav Thér.