Odkazy

Termín: 5.6.2004, místo: Bohumín

Po dlouhých letech není Ostrava vítězem kola. Olymp Praha posílený o vynikající Olgu Novotnou z Ukrajiny zvítězil v novém týmovém rekordu - 625,1690 Sb. Olga se rozhodla v Česku žít a časem, po získání občanství, v naší reprezentaci vystoupit na ME-MS-OH. Výkonnostně se pohybuje na absolutní špici ve své věkové a hmotnostní kategorii. Na letošním MS juniorek do 20 v Minsku by tímto výkonem brala medaile. Lenka Orságová má před sebou ještě start na ME družstev v Udine v polovině června. Radka Ševčíková odpočívá a nabírá síly do dalších bojů. Veronika Buroňová se dostává do slušné formy. Zlepšení prokázala děvčata z Bohdanče a překonala v juniorských kategoriích 13 českých rekordů. Výborně připravená Marie Orságová posunula rekordy ve své kategorii a v průběhu soutěže převzala z rukou ing. Miloslava Glíže pohár z ME Masters, který získala za celkové vítězství v kategorii nad 45 let. Průměr ligových výsledků se pohybuje těsně pod 150bodovou hranicí, to je o 18 bodů více než ve 3. kole v loňském roce.

Karel Prohl

Bohdanečsko-pardubické líhni náleží obdiv! V trojici se už její příslušnice zlepšily na pěkných 421 Sb. a jejich úsilí vedené obětavým a znamenitě činorodým B. Svobodou neutuchá. Všechny jeho svěřenky prokázaly ve 2. kole pokrok!

Vzepětí M. Orságové (+5 kg a +2 Sb.) – klobouk dolů! Kaláčová se pokoušela o dvojboj 100 kg, zůstala těsně před branami… Jasně poskočila Lozová +17,5 kg a +21 Sb., je však stále ještě pod hranicí 100 Sb. Pechočová zhubla za 3,5 měsíce 5 kg, nicméně udržela výkonnost (+7 Sb.).

Jinak, žel, nelze než souhlasit se slovy K. Prohla. Čas zhodnotí, co vše způsobuje úbytek soutěžících, vyhlídky do budoucna rozhodně nejsou růžové, ale s Olgou Novotnou může přijít impuls (škoda, že jsme ji nemohli nominovat na MSJ 2004, výkonnostně by sahala po stříbru!), přijde nová krev a máme i další šikovné vzpěračky! Jen by jich mělo co nejdříve hodně přibýt, z necelých čtyřech desítek se těžko vybírá, najmě mezi nejmladšími.

Rudolf Drmola